Chýbal povestný posledný krok k medaile

Žiaci U14 sa predstavili na záverečnom turnaji vo svojej kategórii vďaka druhému miestu v skupine Gold. Počas troch dní sa predstavili proti najlepším tímom Slovenska v Prievidzi v športovej hale, kde sa odohral celý turnaj. Po turnaji sme požiadali aj hlavného trénera, Jána Beráneka, o vyjadrenie k turnaju.

 

Piatok 02. 06. 2023 (štvrťfinále)

Prvým súperom na turnaji boli hráči BKM Iskra Svit, s ktorými sme sa počas sezóny už niekoľkokrát stretli. Úvod zápasu nevyšiel podľa predstáv, ale po prvom oddychovom čase sa hra upokojila a hráči začali plniť taktické pokyny, na ktorých sa pred zápasom dohodli. Ku koncu zápasu sa snažili hostia ešte zdramatizovať výsledok, to sa im však nepodarilo.

ŠBK Handlová – BKM Iskra Svit 67:53 (21:15, 18:12, 17:8, 11:18)

Sobota 03. 06. 2023 (semifinále)

Druhým súperom na M-SR bol domáci tím MBA Prievidza, s ktorými sme sa počas sezóny viackrát stretli. Tímy a hráči vedeli, čo môžu od seba očakávať, a preto sa na tento zápas poctivo pripravovali. Žiaľ, pre našich hráčov, nezachytili dobre úvod zápasu, pridalo sa k tomu  vylúčenie jednej z opôr tímu, bol to jeden z najhorších polčasov v tejto sezóne. Druhý polčas sa naši hráči snažili s výsledkom niečo spraviť a dotiahli sa na domáci tím. Bohužiaľ, nezostalo dostatok času. Za bojovný výkon sa ale naši chlapci nemusia vôbec hanbiť  a aj napriek neúspechu sa dostali do súboja o medailu.

MBA Prievidza – ŠBK Handlová 66:57 (18:6, 19:8, 23:16, 6:27)

Nedeľa 04. 06. 2023 (boj o tretie miesto)

Posledný zápas na M-SR bol zároveň aj zápasom o  tretie miesto a možnosťou ukončiť úspešnú sezónu. Na druhej strane palubovky na nich čakal súper v podobe B.S.C. Bratislava, s ktorou sa taktiež stretli niekoľkokrát počas sezóny. Úvod zápasu nevyšiel podľa predstáv, ale po počiatočnom tlaku hostí sa tímu podarilo dotiahnuť na prijateľný dvojbodový rozdiel. Potom však prišla tvrdá rana v podobe vylúčenia hlavného trénera, Jána Beráneka,  po druhej technickej chybe musel opustiť priestor palubovky a zápas tak musel prebrať jeho asistent. V druhej štvrtine sa podarilo dotiahnuť na súpera na jeden bod a išlo sa na veľkú prestávku. Po veľkej prestávke sa opakoval scenár z úvodu zápasu, kde sa preniesla nervozita, súperova odstúpená obrana nášmu útoku do podkošového priestoru nepomohla. Do toho sa v tretej a štvrtej štvrtine „vyfaulovali“ traja hráči zo základnej rotácie a súper to dokázal náležite využiť. Aj napriek tomu sa náš tím umiestnil na štvrtom mieste spomedzi dvadsiatich tímov na Slovensku.

B.S.C. Bratislava – ŠBK Handlová 80:64 (21:19, 15:16, 22:14, 22:15)

Konečné poradie FINAL 8

  1. MBA Prievidza
  2. Inter Bratislava
  3. B.S.C. Bratislava
  4. *ŠBK Handlová*
  5. Galaxy Košice
  6. Victoria Žilina
  7. ISKRA Svit
  8. BK Trnava
Povedali po turnaji
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Na chlapcov som nesmierne hrdý. Za jeden rok, čo je táto partia pokope, urobili všetci v tíme obrovsky pokrok, či už po hráčskej stránke, ale aj po mentálnej. Odrazu sa objaviť medzi najlepšími v republike, skončiť po základnej časti z 20 tímov na 2. mieste, to asi čakal len málokto. Záverečný turnaj sme odštartovali podľa očakávania, a to víťazstvom nad Iskrou Svit, ktorá našich chalanov ale veľmi potrápila a veľký rešpekt  patrí aj pani trénerke Drobnej za to, čo s tímom  dokázala za tak krátky čas spraviť. Zápas proti Prievidzi sme si prehrali v prvej štvrtine a doplatili sme na 0 skúsenosti na takomto fóre. Prievidza zaslúžene v tomto zápase zvíťazila. V boji o tretie miesto mame zmiešané pocity a neubránim sa konštatovaniu, že sme hrali proti 6 hráčom na ihrisku od úvodných minút zápasu. Chlapcom ďakujem za krásnu reprezentáciu mesta, školy, klubu, ktoré navštevujú. Som presvedčený, že o rok sa predstavíme v lige skúsenejší a oveľa silnejší.“
 
Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

 

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Milan Geleta