Nabitý týždeň zápasmi

Klub ŠBK Handlová má za sebou poriadne náročný týždeň, počas ktorého sa predstavili skoro všetky tímy. Od derby zápasu žiakov až po dvojzápas mladších žiačok. Výsledky, ako aj vyjadrenia k zápasom nájdete nižšie.
 

Štvrtok 30. 03. 2023
Žiaci U14

Tím trénera Jána Beráneka vycestoval na prvý zápas z náročného programu, a to na horúcu palubovku do Prievidze, na ktorej odohrali dohrávaný zápas z turnaja v Trnave. Po dlhom výpadku tréningového a zápasového rytmu bolo badať na hráčoch Handlovej, že bude náročné naskočenie opäť do zápasového kolotoča, čo tím z Prievidze okamžite využil. Aj napriek tomu sa postupne hráči dali dokopy a počas zápasu mali zopár svetlých momentov, ktoré v ďalších zápasoch určite využijú.
ŠBK Handlová – MBA Prievidza
52:95 (11:28, 15:20, 14:22, 12:25)
 

Sobota 01. 04. 2023
Žiaci U14 – Turnaj v Bratislave

Žiaci pokračovali v náročnom programe a vycestovali do hlavného mesta, kde odohrali dve ďalšie stretnutia v rámci ďalšieho turnaja skupiny Gold. V dvoch zápasoch sa stretli s tímami Interu Bratislava a Iskry Svit. Domácemu tímu nedali šancu od úvodu stretnutia chytiť opraty zápasu do svojich rúk a sami kontrolovali zápas od začiatku do konca. V druhom zápase sa stretli proti hráčom Iskry Svit, kde sa opakoval scenár ako proti Interu Bratislava. Tentoraz však tím zo Svitu kládol odpor, ale zverenci trénera Beráneka nedovolili súperovi návrat do zápasu. Ďakujeme rodičom, ktorí nás na zápasoch v Bratislave povzbudzovali. Ďakujeme!
Iskra Svit – ŠBK Handlová 47:87
Inter Bratislava – ŠBK Handlová 30:71

Kadeti U17

Kadeti vycestovali na svoj posledný zápas, keď sa pod Urpínom predstavili pod košmi domácich hráčov z Banskej Bystrice. Už od úvodu vybehli  kadeti na súpera s agresívnou pressingovou obranou a získavali tak ľahké body po rýchlych protiútokoch. Základ k víťazstvu položili naši hráči už v úvodnej desaťminútovke, kde si vybudovali pohodlný desaťbodový náskok, ktorý postupne navyšovali. Priestor dostala celá lavička a až na hluchú trojminútovku vo štvrtej štvrtine, kde sa súper trochu dotiahol, si vedenie postrážili. Viac k zápasu nám povedal tréner tímu.
ŠKP BBC Banská Bystrica – ŠBK Handlová
61:75 (8:18, 7:19, 18:22, 28:16)
Povedali po zápase:
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: „Dnes sme zápas veľmi dobre otvorili. Agresívna obrana po celom ihrisku robila súperovi problémy a nám priniesla množstvo ľahkých košov. Zápas sme rozhodli prakticky už v prvom polčase. V poslednej štvrtine sme mali krátky herný výpadok, ktorým sme dovolili súperovi skorigovať výsledok. Všetci hráči dostali rovnomerne rozdelenú minutáž a každý prispel k zaslúženému víťazstvu.“

Mladší muži U23

O posledný zápas sobotného programu sa v netradičnom čase, o šiestej večer, postarali mladší muži. Tí si zmerali sily s aktuálnym lídrom ich skupiny, a tak pred nimi stála neľahká úloha. Na počudovanie divákov, ale aj súperov z Holíča, nepredali naši hráči svoju kožu lacno. Aj pod tlakom mnohých osobných chýb išli do zápasu na plný plyn a prítomní diváci mali možnosť vidieť až 35 minút veľmi zaujímavého zápasu, ktorý bol ako na hojdačke a tímy sa striedali vo vedení. Nanešťastie pre domáci tím, sa v rýchlom slede vyfaulovali dvaja hráči z hlavnej rotácie, čo skúsení hostia využili. Aj napriek výsledku predviedli mladší muži opäť obetavý výkon a bojovali o víťazstvo až do konca.
ŠBK Handlová – MŠK BO Holíč
75:92 (19:23, 20:19, 24:23, 12:27)
Povedali po zápase:
Tibor Jány, tréner ŠBK: „V poslednom domácom zápase družstvo juniorov ŠBK Handlová privítalo priebežne vedúci team z Holíča. Ukázalo sa , že mladíci boli na favorita dobre pripravení a až po vyfaulovaní sa druhého pivota bola hra vzácne vyrovnaná. Úzkostlivé bolo rozhodovanie arbitrov, hlavne v prvom polčase, kde na čiaru trestných hodov poslalo k streľbe až 19-tich pokusov. Aj napriek konečnému neúspechu je potrebné pripomenúť, že hráči dokázali prenášať tréningový zámer do zápasového prostredia a podieľali sa na kvalite zápasu na úrovni 2. ligy mužov a mladších mužov.“
Záznam zápasu

Nedeľa 02. 04. 2023
Žiaci U14

Už po štvrtýkrát počas posledných štyroch dní sa na palubovke predstavili žiaci, ktorých čakal reparát zápasu s Prievidzou. Po štvrtkovej prehre si žiaci napravili chuť dvoma výhrami v hlavnom meste proti Interu Bratislava a Iskre Svit a boli odhodlaní pred domácim obecenstvom vrátiť prehru z posledného vzájomného zápasu. Úvodnú osemminútovku začali lepšie majstri z Prievidze, ktorí sa po prvej štvrtine dostali do tesného vedenie o jeden kôš. To však na polčas neplatilo, a o ten jeden kôš boli domáci hráči lepší v druhej štvrtine a mali sme tak pred sebou dramatický druhý polčas. Doň lepšie vstúpili domáci, dopredu ich hnali aj domáci diváci,  znepríjemňovali hosťom rozohrávku a využívali dobrú pressingovú obranu po celom ihrisku. Prievidžania sa s výsledkom snažili niečo spraviť v posledných minútach zápasu, ale domáci tréner naordinoval svojim hráčom výborne ušitú taktiku na poslednú štvrtinu a zápas tak dotiahli do víťazného konca. Po zápase sme stihli vyspovedať trénera, ktorý sa vyjadril ku kolotoču zápasov ktorí jeho zverenci odohrali.
ŠBK Handlová – MBA Prievidza
66:59 (16:14, 14:12, 23:12, 15:19)
Povedali po zápase:
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Na úvod musím povedať, že maródka v tíme, ktorá nás držala viac ako mesiac, je pevne verím za nami. Bez zápasov sa nedá zlepšovať a chlapci mali viac ako mesačnú pauzu. Spoločné tréningy sme mali posledné 4 dni. Po štvrtkovom „výprasku“ v Prievidzi sa chlapci zomkli, dostali do zápasového rytmu, čoho výsledkom boli 3 kvalitné ligové výkony. Zlepšená hra sa nám odzrkadlila hlavne v nedeľu proti Prievidzi. Čaká nás množstvo práce, ale najdôležitejšie je, že chlapci a chcú zlepšovať, dodržiavať disciplínu a to je základ. Ďakujeme v neposlednom rade rodičom a divákom za podporu.“

Záznam zápasu

Mladšie žiačky U13
Posledná kategória, ktorá uzatvára toto týždenné účinkovanie našich tímov pod dravými košmi, sú mladšie žiačky, ktoré si v play-off dvojzápase zmerali sily s hráčkami Ružomberka. Jeden z najlepších tímov preveril domáce hráčky, ktoré bojovali statne a aj keď sa im nedarilo, snažili sa zo všetkých síl. Kvalitatívny rozdiel bol na strane hostí, ale za posledné obdobie sa herný prejav domácich výrazne zlepšil, z čoho ťažili aj  v tomto zápase. Aj napriek dvom prehrám videl domáci tréner v hre svojich zverenkýň pozitíva, o ktoré sa s nami podelil v pozápasovom rozhovore.
ŠBK Handlová /8./ – MBK Ružomberok /1./
8:103 (0:32, 2:31, 2:13, 4:27)
10:46 (4:20, 4:22, 2:0, 0:4)
Povedali po zápase:
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „V prvom rade si musíme povedať, že Ružomberok je v inej výkonnostnej lige ako sme my, čo sa aj ukázalo. Prvý zápas v podaní súpera bol dominantný a nevedeli sme sa presadiť ani v útoku a už vôbec nie v obrane, kde nás súper prekonával v hre 1na1. Medzi zápasmi sme si povedali, že sa nevzdáme a dievčatá to aj ukázali. Začali si viac dôverovať, a to pokladám za plus. Aj keď tréner súpera pošetril kľúčové hráčky a vtedy sme sa dostali k lopte viac aj my. Určite lepším výkonom sme ukončili druhý zápas ako ten prvý. Ešte máme na čom pracovať, ale dievčatá makajú, aby sme sa posúvali vpred aj ďalej.“
Záznam zápasu

Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

 

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Spiritualphoto Handlová