Fantastický úvod sezóny aj sklamanie v poslednom zápase

Počas tohto víkendu sa odohralo päť zápasov, v troch prípadoch sa predstavili starší žiaci, ktorí bojovali o skupinu Gold a dva zápasy  patrili mladším žiakom, ktorí začali sezónu pred domácim publikom. Viac  nám povedali tréneri jednotlivých družstiev.

Piatok 06. 10. 2023
Starší žiaci U15

Jeden zo zápasov, ktorý sa mal odohrať na palubovke v bratislavskej Karlovke sa hral na domácej palubovke. Domáci tím ŠBK sa  predstavil proti tímu BK AS Trenčín. Hneď v úvode sa  chopil vedenia a do konca stretnutia ho už len zveľaďoval. Do zápasu zasiahla celá rotácia celého družstva a domáci si mohli pozrieť strelecký koncert domáceho družstva.

BK AS Trenčín – ŠBK Handlová

 

47:124 (12:31, 8:40, 7:28, 20:25)
Záznam zápasu

Sobota 07. 10. 2023
Mladší žiaci U12

Už druhý domáci turnaj v tejto sezóne, ale prvý pre tím mladších žiakov, ktorí vstúpili do sezóny najlepšie ako sa dalo. V prvom zápase proti Leviciam, hlavne v prvom polčase, zväzovala ruky našim hráčom nervozita. Najmä z podkošového priestoru nevyužili množstvo šancí. To sa po polčase zmenilo a diváci mali možnosť vidieť veľmi vyrovnaný atraktívny mládežnícky basketbal, v ktorom sa rozhodovalo do poslednej sekundy. V druhom zápase proti Žiline už nenastala situácia, ako v zápase s Levicami a od úvodu diktovali tempo hry. Priestor dostala celá lavička, všetci si dosýta zahrali  a náskok postupne narastal. Ak to zhrnieme,  z dvoch zápasov sa podarilo vyhrať v oboch prípadoch a tím mladších žiakov vstúpil do sezóny najlepšie ako mohol.

ŠBK Handlová – ŠBK Junior Levice
53:50 (11:11, 8:13, 16:11, 18:15)
Záznam zápasu

ŠBK Handlová – MBK Victoria Žilina
68:34 (23:8, 15:14, 18:6, 12:6)
Záznam zápasu

Povedali po turnaji
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „ V otváracom zápase súťaže sme sa trápili s nervozitou. Minuli sme viac ako 25 otvorených striel z podkošového priestoru, ale tímovým výkonom sa nám podarilo poraziť Levice. V druhom zápase sme už začali lepšie a vybudovali sme si až 30-bodový náskok. Tento náskok sme strážili a udržali sme si doma 2 dôležité výhry.“

Starší žiaci U15

Tím starších žiakov vycestoval do hlavného mesta, kde sa predstavil v časti Karlova Ves proti tímu Interu Bratislava. Naši hráči do zápasu nevstúpili vôbec zle, keď v prvej štvrtine vicemajstra dokonale zaskočili. Potom však prišiel zlom, poľavila koncentrácia najmä v obrannej činnosti a súper sa v niektorých momentoch dostal cez obranu ako nôž maslom. Tréner tímu sa snažil s výsledkom ešte niečo spraviť, ale keď sa mu na konci tretej štvrtiny vyfauloval dôležitý hráč zo základnej rotácie, tak mal možnosť na otočenie zápasu o kúsok menšiu. S výsledkom sa náš tím snažil niečo spraviť, ale nastalo veľa nepresností hlavne v rozohrávke, ktoré hráči Interu trestali. To však nič nemení na tom, že proti vicemajstrovi sme predviedli jeden z najlepších výkonov v sezóne.

ŠBK Handlová – BK Inter Bratislava
61:74 (20:15, 12:25, 12:17, 17:17)

Nedeľa 09. 10. 2023
Starší žiaci U15

Aj v nedeľu  vycestovali hráči na posledný zápas v kvalifikačnej časti o postup do skupiny Gold  do hlavného mesta, kde sa stretli s druhým domácim tímom, Karlovkou Bratislava. Práve s týmto tímom súperili o poslednú miestenku, ktorá by ich posunula  do skupiny Gold. Náš tím do zápasu, ako aj v  deň predtým, vstúpil dobre a začal v prvom polčase diktovať tempo hry. Potom však prišiel nešťastný vstup do druhého polčasu a Karlovka sa na chybách našich hráčov chytila, odskočila nášmu tímu na skoro dvadsaťbodový rozdiel. V poslednej časti sa tím ŠBK snažil ešte niečo s výsledkom spraviť, ale hráči Karlovky využívali najmä rýchle protiútoky, ktorými postupne navyšovali svoj náskok a zaslúžene vyhrali tento zápas, ako aj postup do Gold skupiny. Viac k trojici zápasom a ku kvalifikácii sa vyjadril tréner tímu v krátkom vyjadrení.

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Handlová
100:76 (16:19, 21:20, 32:21, 31:16)

Povedali po konci kvalifikačnej časti
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Klamal by som, keby som povedal, že sme nechceli postúpiť zo skupiny. Na druhej strane, všetko sa deje pre niečo a skúsime do ďalšej fázy sezóny zo sklamania vyťažiť maximum. Celú kvalifikačnú časť nám chýbal najlepší strelec tímu a v kľúčových zápasoch to bolo cítiť. Skvelé momenty, ako napríklad proti majstrom z Prievidze alebo Interu, striedali veľmi zlé proti menej veľkým favoritom. Každopádne účasť na M-SR máme vo svojich rukách, myslím si, že naplníme predpoklady a skupinu Silver a  tento tím s prehľadom vyhrá.“

One for all, all for one!
ŠBK Handlová: Instagram /FacebookYouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Fotografie: Luboš „Spiritualphoto“ Kurinec