STARŠÍ ŽIACI U15

Predstavujeme STARŠÍCH ŽIAKOV U15

Hlavným trénerom tímu: Ján Beránek
Družstvo starších  žiakov sa túto sezónu predstaví v celoslovenskej súťaži, kde po odohratí kvalifikačných turnajov skončili na 5. mieste v kvalifikácii o Gold a   SBA boli pridelení  do skupiny Silver-Východ. Táto časť sa bude hrať v pravidelných dvojtýždňových intervaloch, samozrejme, okrem vianočných sviatkov, a s každým súperom odohráme zápas doma-vonku. Našimi súpermi v skupine Silver-Východ budú: Banská Bystrica, Kežmarok, Michalovce, Čaňa, RIM Basket Košice, Svit a TSM Slávia Žilina. Po odohraní základnej časti sa najlepšie tímy skupiny Silver-Východ a Silver-Zápas stretnú s poslednými dvoma tímami skupiny Gold v baráži o účasť na Majstrovstvách Slovenska. Držte našim chlapcom palce!
Ján Beránek, tréner tímu: „Klamal by som, keby som povedal, že sme nechceli postúpiť zo skupiny. Na druhej strane, všetko sa deje pre niečo a skúsime do ďalšej fázy sezóny zo sklamania vyťažiť maximum. Celú kvalifikačnú časť nám chýbal najlepší strelec tímu a v kľúčových zápasoch to bolo cítiť. Skvelé momenty, ako napríklad proti majstrom z Prievidze alebo Interu, striedali veľmi zlé proti menej veľkým favoritom. Každopádne účasť na M-SR máme vo svojich rukách, myslím si, že naplníme predpoklady a skupinu Silver a  tento tím s prehľadom vyhrá.“

AKTUÁLNA TABUĽKA !

NAJBLIŽŠIE ZÁPASY KLIKAJ TU!

Okrem regulárnej domácej súťaže sa náš tím predstaví aj v nadnárodnej súťaži Centrálnej európskej mládežníckej basketbalovej ligy (CEYBL), v rámci ktorej si zahrajú na troch turnajoch. Na prvom turnaji sa nastúpia v slovenskom Ríme – v Trnave, a to 10. – 12. 11. 2023, na ten ďalší vycestujú do poľského Krakowa 8. – 10. 12. 2023 a posledný turnaj odohrajú v poľskom Ostrów Wielokopolski 09. – 11. 02. 2024. Zoznam účastníkov na konkrétnom turnaji , rozpis aktuálnych zápasov, ako aj aktuálnu tabuľku budeme priebežne aktualizovať nižšie.
Ján Beránek, tréner tímu: čoskoro doplníme ….

Turnaje CEYBL na ktorom sa predstaví naše družstvo:

Trnava (SR) 10. – 12. 11. 2023
Zoznam účastníkov: Trnava, Pardubice, Písek, Krakow, Slask Wroclaw, ŠBK HANDLOVÁ
Krakow (PL) 08. – 10. 12. 2023
Zoznam účastníkov: Krakow, Chomutov, Slask Wroclaw, Hradec Králové, Frýdek-Místek, ŠBK HANDLOVÁ
Ostrów Wielkopolski (PL) 09. – 11. 02. 2024
Zoznam účastníkov: Ostrów Wielkopolski, Krakow, BA Young Diamonds, Nymburk, Jižný Supi, ŠBK HANDLOVÁ

AKTUÁLNA TABUĽKA !