FINÁLE EXTRALIGY ŽIEN AJ S TRÉNEROM Z ŠBK HANDLOVÁ

Meno Ondrej Haviar pozná každý Handlovčan. Celú kariéru pôsobil v Handlovej, s výnimkou dvoch zastávok v Komárne a Pezinku. Momentálne pôsobí v mládežníckom klube ŠBK Handlová, odkadiaľ si odskočil na post asistenta trénera piešťanských basketbalistiek. Spolu s dočasným trénerom Tomášom Kačmárikom doviedli tím do finále. O všetkom dôležitom sa dočítate v najbližších riadkoch.

Nedávno obletela slovenským basketbalom správa, že si sa stal dočasným asistentom trénerom Piešťanských Čajok. Ako sa táto spolupráca vôbec zrodila?

Tím Čajok potreboval vypomôcť na pozícii asistenta trénera. V pondelok večer mi zazvonil telefón a v utorok ráno som už „asistoval“ v hale na tréningu. Pri rozhodovaní zohralo úlohu najmä to, že to bude pre mňa veľká skúsenosť a povinnosti asistenta sa dali zladiť s tými v ŠBK.

Posledné roky sú pre tím, v ktorom pôsobíš, celkom úspešné. Ako to vnímaš ty?
Všetko tu funguje na veľmi profesionálnej úrovni. Máme skvelé zázemie, materiálne vybavenie a hlavne tu pôsobí veľa skvelých ľudí okolo celého tímu.

Do kolotoča v Piešťanoch si sa dostal len prednedávnom. Postúpili ste do finále. Aká bola doterajšia cesta v play-off?
Na papieri a výsledkoch vyzerá náš postup do finále jednoducho, no nerodil sa až tak ľahko. Hlavne sme zvládli všetky kľúčové momenty v zápasoch a momentálne sa sústredíme a tešíme na boje o titul.

Aj naďalej pôsobíš v trénerskom tíme ŠBK Handlová. Ako ovplyvnil tvoju prácu pri mládeži presun do Piešťan?

Pre situáciu týkajúcu sa pandémie na Slovensku sme posledných pár mesiacov v ŠBK trénovali, bohužiaľ, len online formou. V týchto „internetových“ tréningoch pokračujem aj naďalej z Piešťan.

Aj keď si v Piešťanoch len krátko, čo ti dala práca pri ženskom extraligovom tíme?

Predovšetkým je to pre mňa skvelá skúsenosť. Pracovať s profesionálnymi hráčkami a reprezentantkami viacerých krajín je naozaj pocta. Dostať sa až do finále extraligy sa tiež nepodarí každý deň. Toto všetko sú veci, ktoré v trénerskej kariére neustále posúvajú vpred. Tiež zisťujem, koľko sa toho ešte musím naučiť. V neposlednom rade som spoznal veľa nových skvelých ľudí.

Ondrej, ďakujeme ti za tvoj čas a držíme palce vo finále!

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z klubu. Sme jeden tím, sme ŠBK Handlová. Má to zmysel!

Autor
: Ivan M.
Korekcia: Michaela Ňochová
Foto: Milan Geleta, web Pieštanské Čajky