HANDLOVČANOV ČAKÁ FINÁLE CEYBL v Zielona Góre!

Tím U14 sa predstaví medzi najlepšími tímami vo finále CEYBL v sezóne 2022/2023. Zverenci trénera Beráneka odohrali v rámci Stredoeurópskej ligy 3 kvalitné turnaje. Prvý turnaj odohrali v novembri vo Wroclaw, kde obsadili skvelé 3. miesto. O mesiac neskôr sa predstavili na turnaji v Nymburku. Po prekvapivej výhre nad domácou akadémiou Nymburk a nemeckým výberom si odniesli chlapci opäť fantastické tretie miesto. Nasledoval domáci turnaj, ktorý našim chlapcom absolútne nevyšiel a obsadili šieste miesto.

V súčte výsledkov, aj keď s malou dávkou šťastia, sa  dostali na 5. miesto z celkových 13 tímov. Handlovskí chlapci sa tak zúčastnia finálového turnaja v Poľskom meste Zielona Góra. Turnaj sa uskutoční počas veľkonočných sviatkov.

Rozhovor pred FINÁLE CEYBL U14! 

Aké sú očakávania pred turnajom? 

Tréner Ján Beránek: – Finálového turnaja sa zúčastňujeme ako najväčší outsideri“ turnaja a naozaj je veľmi nepravdepodobné, že by sme výsledkovo v jednom zo zápasoch uspeli. Náš tím je pospájaný z 2 športových tried na jednej škole. V našom tíme nemáme žiadnych hosťujúcich hráčov z iných klubov a reprezentujú nás výhradne handlovskí chlapci.  Naším cieľom a zmyslom účasti na tak kvalitne obsadenom záverečnom turnaji je návrat tímu do hernej praxe, keďže sme boli naozaj veľmi dlho bez zápasov a aj  návrat do spoločných  tréningových procesov. Tento turnaj nám pomôže do záverečnej fázy našej domácej súťaže a prípravy na záverečný turnaj MS-R, ktorý sa bude konať v dňoch 2. – 3. jún 2023.

Zápasy  môžete sledovať naživo!

6.4.2023, WKK Wroclaw – ŠBK Handlová 18.30h

7.4.2023, ŠBK Handlová – BBLZ – Reach the Top 13:45h

7.4.2023, Válečníci Děčín – ŠBK Handlová 18.15h

8.4.2023, SKM Zastal Zielona Góra – ŠBK Handlová 9.00h