Kadeti v nadstavbe úspešní

V sobotu mal klub ŠBK Handlová v programe štyri zápasy, dva odohrali pod Urpínom mladšie žiačky, naopak, do Handlovej pricestovali z Banskej Bystrice kadeti a mladší muži vycestovali do Bániviec.

Sobota 04. 03. 2023
Mladšie žiačky U13 

Do Banskej Bystrice odcestovali za ďalšími skúsenosťami mladšie žiačky pod vedením Maroša Minárika. Tie si v dvoch zápasoch síce nepripísali ani jednu výhru, ale herný prejav je z kola na kolo lepší. Viac k tomu nám povedal samotný tréner.

ŠKP Slávia Banská Bystrica – ŠBK Handlová 
43:22 (10:3, 11:5, 5:5, 17:9)
59:15 (17:5, 6:2, 20:2, 16:6)

Povedali po zápase 
Maros Minárik, tréner ŠBK: ,,V prvom zápase sme začali veľmi dobre, a to hlavne z pohľadu obrany, kde sme prvé tri minúty nedovolili domácim skórovať. Bohužiaľ, nepremenili  sme štyri trestné hody a štvrtinu sme nakoniec prehrali. Dievčatá síce ťahali v zápase za kratší koniec, ale ukázali bojovnosť a zlepšenie v hre. V druhom zápase sme boli uz unavení a súper prebral opraty zápasu hneď v  prvej štvrtine. Súperovi sme dokázali vzdorovať a hrať vyrovnane až v poslednej štvrtine. Oba zápasy a hlavne ten prvý vnímam veľmi pozitívne.
Baby ukazujú každým zápasom zlepšenie. Ešte musíme popracovať na mentálnej odolnosti a verím, že družstvo bude každým zápasom ukazovať zlepšenie.“

Kadeti U17 

Zápas na domácej palubovke nebol práve oku lahodiaci kvôli častým chybám na oboch stranám, ale bol divácky atraktívny, bol dramatický do posledných sekúnd. Už od úvodu sa striedali tímy vo vedení, ale na konci prvého polčasu boli v miernej výhode hostia z Banskej Bystrice. Polčasová prestávka zverencom Ondreja Haviara zjavne pomohla a do druhého polčasu nastúpila iná Handlová, ku ktorej sa pridalo aj publikum. V štvrtej stvrtine domáci dokázali odskočiť na desať bodov, ale potom troma stratami dovolili súperovi dotiahnuť sa. Potom však kontrovali troma košmi a posledným košom hostí sa už len skorigoval stav stretnutia. Z domáceho tímu sa k zápasu vyjadril tréner tímu, Ondrej Haviar.

ŠBK Handlová – ŠKP BBC Banská Bystrica 
63:57 (9:10, 18:20, 21:14, 15:13)

Povedali po zápase 
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: ,,Opäť zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom veľa chýb a nepresností, slabá agresivita v obrane. V druhom polčase sme už našli náš rytmus, hlavne nátlakovým celoplošným presingom sme prinútili súpera k množstvu strát a dostali sa do dvojciferného vedenia, záver zápasu sme zvládli aj takticky a tešili sa z víťazstva. „

Mladší muži U23 

K jednému z favoritov a obhajcovi prvenstva z minulej sezóny  vycestovali naši mladší muži. V domácom zápase sa im podarilo s Bánovcami nad Bebravou dlho držať krok, to sa nám, bohužiaľ, na palubovke súpera nepodarilo. Domáci tím tvrdou obranou nepúšťal nás tím do zakončenia a sami z našich strát produkovali ľahké koše. Aj napriek tomu, stále ide o slušný výkon. Viac k tomu povedal tréner, Tibor Jány.

BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Handlová 
81:44 (17:12, 13:4, 34:11, 17:17)

Povedali po zápase 
Tibor Jány, tréner ŠBK:  ,,Sobotný zápas Bánoviec a ŠBK Handlová mal jasne v rukách hostiteľ. Tvrdou obranou od úvodu zápasu si vynútil rešpekt, získaval jednoduché lopty a nezadržatelne skóroval. Ale aj napriek tomu sa Handlovčanom podarilo hru ako tak vyrovnať a zastaviť prudký nárast skóre. Tretia štvrtina mala trend prvých 5. minút z úvodu zápasu a náskok súpera bol vysoký. V predchadzajúcich dueloch nám nevychádzal záver zápasov,  ale v tomto stretnutí bola 4/4 našou najlepšou časťou zápasu /17:17 /, a za to je potrebné mladíkov z ŠBK pochváliť.“

Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Spiritualphoto Handlová