Letný kemp ŠBK Handlová mal v tomto roku historicky najviac účastníkov

Summer Camp 2023 organizovaný ŠBK Handlová sa konal v dvoch turnusoch od 3. do 14. júla 2023 a zúčastnilo sa ho spolu 120 mladých športových nadšencov vo veku 7 až 17 rokov. Aktívny kemp pre športujúcu mládež odštartoval registráciou, rozdelením do skupín a úvodnými slovami hlavného organizátora, predsedu ŠBK Handlová Jána Beráneka. Nasledoval tréningový proces vonku aj v telocvični. Tréningové jednotky v telocvični prebiehali pod vedením trénerskej dvojice Jány a Minárik. Kondičné tréningy, a teda tréningy vonku mali na starosti Štaudinger, Wagner a Oboňa. V telocvični sa venovali hlavne driblingu a zdokonaľovaniu herných činností jednotlivca a vonku sa zamerali na výbušnosť dolných končatín a crossfit. Druhý deň mladí športovci absolvovali tréningy v Národnom vodnopólovom centre v Novákoch pod vedením vodnopólovej ikony Petra Nižného.

Menej zdatní plavci absolvovali aktívnu regeneráciu v bazéne. Tretí deň bol venovaný špeciálnemu 45 minútovému spoločnému kondičnému tréningu v ZOO Bojnice a následnej prechádzke po celej ZOO. Odpovedali aj na zaujímavé otázky zo zoológie do reportáže pre TV Markíza. Po skvelom obede absolvovali kemperi ešte dvojhodinový tréningový proces, ktorý bol v oboch skupinách zameraný na reakčnú rýchlosť.

Mladí športovci sa stretli so slovenskými športovými hviezdami a diskutovali na rôzne športové témy. Konkrétne s bývalým hokejistom a reprezentantom Marekom Viedenským a s reprezentantkou v basketbale a jednou z líderiek posledných Majstrovstiev Európy, Alicou Moravčíkovou. Po hodinovej prednáške zameranej na rôzne športové témy, ako napríklad: stanovenie si cieľov, ako sa nedať ovplyvniť „kamarátmi“, ktorí majú iné priority, ako sa stať výnimočným aj ako sa správne stravovať, ako sa dostať do USA a splniť si športový sen, získali 2 účastníci vzácne dresy z reprezentácie a klubu Piešťanských Čajok a nechýbala ani autogramiáda a fotenie.

ŠBK Handlová ďakuje všetkým sponzorom, vďaka ktorým sa mohol Summer Camp 2023 uskutočniť, menovite mestu Handlová, ZŠ Mierové námestie, spoločnosti 3B, Národnému vodnopólovému centru Nováky, prepravcovi BUS DOPRAVA, ZOO Bojnice, TV Markíza a za fotografie Ľuboslavovi „Spiritualphoto“ Kurincovi a Milanovi Geletovi.

Posledný deň oboch turnusov Summer Camp 23 sa niesol v súťažnej atmosfére.
Najlepší súťažiaci – 1. turnus:

Best jumper: Geleta, Jurenka
3 point shooting: Geleta, Iskrová
Skills challange: Neuschlová, Palatický
Best free throws shooters: Beránek, Geleta, Kúdela
MVP: Geleta, Neuchlová
Špeciálna cena Voucher na kemp ŠBK: Klenko

Najlepší súťažiaci – 2. turnus:

Best jumper: Andrášik, Minárik
3 point shooting: Šorl, Minárik, Šimorka
Skills challange: Šorl, Minárik
Best free throws shooters: Koužil, Zbiták
MVP: Šorl, Minárik

Fotogalérie od Spiritualphoto nájdete TU.

Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

 

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Milan Geleta