Mladší muži so zemiakovu medailou

Počas uplynulého víkendu boli v akcii tri naše tímy. Na finálovom turnaji o majstra Slovenska sa predstavili mladší muži, na domácom záverečnom turnaji sa predstavili prípravkári z Novej generácie a v piatok sa predstavili mladšie žiačky pod Urpínom. Prinášame výsledky zo všetkých zápasov a taktiež sme poprosili trénerov o vyjadrenie k zápasom.

Piatok 22. 05. 2023
Mladšie žiačky U13

Mladšie žiačky vycestovali pod Urpín už v piatok, kde sa konala dohrávka dvojzápasu spred týždňa. Zverenkyne Maroša Minárika s Banskou Bystricou nehrali prvý zápas, takže vedeli,do čoho idú. Kameňom úrazu boli v oboch zápasoch druhé štvrtiny, v ktorých sme nestíhali domácim hráčkam a tam sa súper vždy bodovo odrazil. Viac k zápasu nám povie tréner tímu, Maroš Minárik.

Slávia ŠKP Banská Bystrica – ŠBK Handlová
52: 20 (12:11, 15:2, 14:2, 11:5)
47:25 (10:11, 15:6, 16:4, 6:4)

Sobota 23. 05. 2023 a Nedeľa 24. 05. 2023
Mladší muži U23

Mladší muži vycestovali do Svitu, kde sa v Iskra aréne predstavili vo Final Four (finálová štvorka) o titul majstra Slovenska. V prvom zápase si zmerali sily s prvoligovým domácim klubom, ktorý už odohral Final four 1. ligy mužov,  kde sa prebojovali z druhého miesta. Vo večernom zápase o finále sa preukázala kvalita domácich, bol vidieť rozdiel a dôvody, prečo sa v 1. lige po dlhodobej základnej časti umiestnili na druhom mieste. Domáci tak odsunuli náš tím v boji o bronzovú medailu a sami si zahrajú finále s Levicami, ktoré v boji o bronz odsunuli rovesníkov z Trenčína.

UNIPO BKM Iskra Svit U23 115 – 29 ŠBK Handlová
Štatistiky k zápasu: TU
Záznam zo zápasu

Súboj o tretie miesto začal veľmi nervózne na oboch stranách a žiaden tím sa nevedel viac bodovo odpútať od svojho súpera. Potom však prišiel skrat v tretej štvrtine, ktorý trval do konca stretnutia. Veľa chýb, strát, ale aj nepremenených pokusov stálo mladých Handlovčanov tretie miesto. Viac k turnaju nám povedal tréner tímu, Tibor Jány.

 

BK AS Trenčín 77 – 51 ŠBK Handlová
Štatistiky k zápasu: TU
Záznam zo zápasu

Prípravka Nová generácia
Fatranská mikroliga skupina o 1. až 3. miesto

Prípravkári Novej generácie odohrali posledný turnaj pred veľkým finále v Žiline a stretli sa so starými známymi súpermi z Prievidze a zo Žiliny. A práve zápas s Prievidzou otváral turnaj, v ktorom za neprítomnosti trénera Ivana Morvaya viedol hráčov z pozície hlavného trénera Maroš Minárik. Handlová a Prievidza sa stretli už piatykrát a aj keď mali lepšiu bilanciu na svojej strane hostia, domáci sa s tým snažili niečo urobiť. To sa však nepodarilo a Prievidza tak vyhrala svoj štvrtý zápas v spoločnom meraní síl. Potom si domáci Handlovčania oddýchli pri pohľade na zápas Prievidze so Žilinou. Tam opäť boli úspešnejší hráči Prievidze a Žilinu čakal už len domáci tím. Nervózny zápas ako na hojdačke medzi domácim tímom a Žilinou priniesol až koniec zápasu, keď sa najlepšie zorientoval Karol Ďurčovič, víťaznou trojkou pomohol otočiť stav zápasu a pripísať si tak dôležité víťazstvo na domácom konte. Viac k zápasom nám povedal tréner tímu, Maroš Minárik.

ŠBK Handlová – MBA Prievidza 24:38 (12:22)
MBA Prievidza – MBK Victoria Žilina Limbová „A“ 29:17 (9:12)
ŠBK Handlová – MBK Victoria Žilina Limbová „A“ 27:23 (17:8)

Povedali po turnaji
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „V zápase s Prievidzou sme si dobre prihrali loptu, ale nemali sme šťastie pri zakončení. Súperovi hráči  premenili svoje šance a zaslúžene vyhrali. V zápase so Žilinou nám Žilina dvakrát ušla na rozdiel 8 bodov, kde sa nám ju výbornou obranou podarilo dotiahnuť. Zápas sa rozhodoval v posledných 30 sekundách, kde dal Karol Duričovič  dôležitú trojku, ktorou rozhodol zápas. Všetky deti dnes nechali na palubovke určite svoj najlepší výkon a za to som na ne veľmi hrdý.“

Ďakujeme všetkým za vaše povzbudenie a za celú sezónu. Teraz nás čakajú už len dva turnaje a bude oficiálne po sezóne 2022/2023. Ďakujeme za podporu!

 Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.

One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

 

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Milan Geleta