U14 nesklama na domácom turnaji! Ako sa darilo zvyšným kategóriám?

Počas uplynulého týždňa sa predstavili skoro všetky tímy pod hlavičkou ŠBK Handlová. Mladší muži sa predstavili v Trnave a v  Partizánskom, prípravka na turnaji v Žiline, mladšie žiačky v Ružomberku a žiaci organizovali domáci turnaj. Prinášame vám výsledky, ako aj komentár trénerov k zápasom.

Štvrtok 20. 04. 2023
Mladší muži U23

Mladších mužov čakal predposledný zápas v sezóne 2. ligy mužov a tí vycestovali do Trnavy. Proti domácej Slávii už odohrali domáci zápas a boli odhodlaní sa pobiť o čo najlepší výsledok. Po dobrom prvom polčase sa zápas prakticky len dohrával. Aj keď sa naši hráči snažili niečo s výsledkom spraviť, bohužiaľ, domáci tím vždy našiel odpoveď na naše koše. Viac k zápasom nám povedal tréner po zápase s Partizánskym.

MBK AŠK Slávia Trnava – ŠBK Handlová
84:50 (22:11, 20:9, 21:14, 21:16)

Sobota 22. 04. 2023
Prípravka – Nová Generácia

Prípravka sa pod taktovkou dua Morvay-Oboňa predstavila na prvom turnaji z troch o 1. – 3. miesto, ktorý sa konal v Žiline. Ich prvým súperom bola susedná Prievidza, s ktorou v prvom zápase vyhoreli. Druhý zápas ale odohrali podstatne lepšie a nič na tom nezmenila tretia štvrtina, ktorú sme prehrali. Nakoniec sa tímu podarilo v poslednej štvrtine otočiť nepriaznivý výsledok a zaknihovali úspešný reparát proti tomuto súperovi. Potom nasledoval zápas proti domácemu tímu. Po prvom polčase však prišiel skrat a do zápasu sa nám už nepodarilo dostať, aj keď sa hráči veľmi snažili. O pozápasový rozhovor sme požiadali trénera tímu, Ivana Morvaya.
MBA Prievidza – ŠBK Handlová
29:38 (4:11, 7:8, 17:0, 1:19)
MBK Victoria Žilina – Limbová „A“ – ŠBK Handlová
35:23 (8:4, 9:8, 16:0, 2:11)
Povedali po turnaji
Ivan Morvay, tréner ŠBK: „V prvom rade som rád, že sa nám podarilo odohrať dva výborné zápasy, v ktorých sa nám podarilo oplatiť Prievidzi prehru z ich palubovky. Aj keď sa nám v tretej štvrtine nedarilo, v poslednej štvrtine sa nám podarila parádna otočka. To, čo sa nám podarilo v zápase s Prievidzou, nepodarilo sa v zápase so Žilinou. Tam sa nám podarilo držať krk so súperom do prvého polčasu, potom však prišla tretia štvrtina, v ktorej sa nám vôbec nedarilo. V poslednom dejstve sa nám nedarilo to, čo v zápase s Prievidzou a tak sme proti Žilinčanom prehrali druhýkrát v sezóne.“

Mladšie žiačky U13

Tím Maroša Minárika sa vydal na odvetu play off do Ružomberka, s ktorým už odohral šesť zápasov. Vo všetkých prípadoch sa ukázala kvalita v radoch domácich hráčok a nebolo tomu tak inak ani v tomto prípade. Po zápasoch sme požiadali trénera tímu o zhodnotenie zápasov.

MBK Ružomberok – ŠBK Handlová
81:17 (16:6, 19:2, 17:6, 17:2)
72:15 (16:5, 30:0, 11:6, 15:4)
Povedali po zápasoch
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Ružomberok je kvalitný súper a vedeli sme, že v oklieštenej zostave to bude veľmi náročné. Prvý zápas bol jasne v dominancii domácich. V druhom zápase sa dievčatá zomkli a dokonca v prvej štvrtine boli vyrovnaným súperom. Ten prevzal iniciatívu v druhej časti hry, kde v podstate rozhodol zápas. Dievčatám z RK gratulujeme a my sa už sústredíme na ďalšie zápasy.“

Kadeti U17

Kadeti pod vedením Ondreja Haviara sa vydali na svoj posledný zápas v rámci ligovej sezóny do Svitu. Tam v úzkej rotácii nedokázali konkurovať domácemu tímu a po dobrom odohratom prvom polčase však prišla hluchá 10-minútovka, ktorá stála náš tím dobrého výsledku. Viac k zápasu nám povedal tréner tímu.
BKM Iskra Svit – ŠBK Handlová
89:47
Povedali po zápase
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: „Dnes nám chýbali až 4 hráči zo základnej rotácie, no ani to nás neospravedlňuje, aký výkon sme podali v dnešnom zápase. Začali sme veľmi dobre, dokonca sme sa dostali do dvojciferného vedenia. Začali sme však kopiť chyby, prestali so súperom behať a priebeh zápasu sa rýchlo otočil. Dokopy 25 strát a veľmi slabá úspešnosť zakončovania našich útokov znamenali, že sme v druhom polčase nastrieľali chudobných 15 bodov. Bol to náš posledný zápas a rozlúčka so sezónou v takomto štýle trošku zamrzí.“

Tím mladších mužov zavŕšil svoje pôsobenie v základnej časti v rámci 2. ligy mužov zápasom v Partizánskom. Bohužiaľ, ani v poslednom prípade sa mladším mužom nepodarilo pripísať výhru, ale aspoň sa dostatočne pripravili pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska v kategórii mladších mužov U23. Viac k posledným dvom zápasom a k sezóne v 2. lige nám povedal tréner tímu, Tibor Jány.

TJ Iskra Partizánske – ŠBK Handlová
83:72 (22:24, 18:17, 27:22, 16:9)

Povedali po zápasoch a sezóne
Tibor Jány, tréner ŠBK: „Základná časť súťaže 2. LIGY MUŽOV sa dohrala v sobotu 22. apríla 2023 zápasom v Partizánskom, ktorému predchádzala dohrávka z 22. februára v Trnave. Oba zápasy sa skončili v prospech našich súperov. Vo štvrtok rozhodol  súper dobrým úvodom a svoje vedenie v priebehu zápasu navyšoval a „dokormidloval“ do víťazného konca. Sobotný zápas v Partizánskom mal už omnoho vyrovnanejší priebeh. Dôrazné obrany na oboch stranách priniesli mnoho kontaktných situácií, množstvo osobných súbojov, v ktorých sa mladíci z ŠBK HANDLOVÁ vôbec nestratili a boli mužom z Partizánskeho viac ako vyrovnanými partnermi. Takýto charakter zápasu priniesol aj mnoho odpískaných osobných chýb a trestných hodov. Žiaľ, v náš neprospech hrala užšia rotácia a naši pivoti /Németh , Porubčan/ mali už v prvom polčase na svojom konte 4. osobné chyby, keď sa s vypätím všetkých síl museli vyrovnávať s výškovou prevahou,  hlavne s 208 cm vysokým pivotom NOVOTNÝM. Ešte na začiatku 4/4 bol stav 67:65, ale od tohto stavu získali väčšiu istotu v zakončení domáci hráči. Aj napriek tejto skutočnosti dokázali juniori ŠBK ustrážiť potrebný rozdiel v skóre, ktoré vytvorilo výhodu v konečnej tabuľke súťaže.“

Žiaci U14

Žiaci odohrali pred domácim hľadiskom turnaj v rámci skupiny Gold a pred svojimi fanúšikmi sa predstavili postupne proti tímom zo Žiliny, Košíc a Prievidze. V prvom zápase si bez väčších problémov poradili s hráčmi Victorie Žilina a postupne sa pripravovali na večerný zápas s Košicami. Aj v tomto zápase mali domáci herne navrch, žiaľ, v tretej štvrtine po nešetrnom zákroku jedného z hráčov Košíc musel zápas opustiť náš kapitán, Kristián Kúdela. Zápas sa vďaka odhodlaniu podarilo rozhodnúť a zvíťazili sme aj v druhom prípade. Potom nás čakal už len zápas so susednou Prievidzou. V poslednom zápase bolo cítiť stratu domáceho kapitána, a aj keď sa s tým domáci hráči  snažili niečo spraviť, dobre rozbehnutí hostia nedovolili žiadnu drámu. Viac k zápasom nám povedal domáci tréner, Ján Beránek.

46:76 (12:18, 9:24, 11:14, 14:20)
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Celý turnaj hodnotím veľmi pozitívne. Chlapci hrali nad svoje možnosti v každom zápase. Nechýbalo im obrovské nasadenie, skvelá disciplína a motivácia zvíťaziť nad top celkami v danej kategórii. Ďakujem touto cestou rodičom, vďaka ktorým sme mohli pripraviť parádne občerstvenie pre divákov a v neposlednom rade každému pomocníkovi, ktorí sa podieľal na tom, aby bol turnaj v Handlovej dobre zabezpečený.“

Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.