Predstavujeme novú posilu spod Urpína

Počas tohto týždňa sa v tíme starších žiakov objavila nová tvár, do tímu ŠBK Handlová prestúpil Tomáš Krátky. Ten sa v drese ŠBK už predstavil ako hosťujúci hráč, ktorý nám pomohol v turnaji CEYBL v Trnave. Po vzájomnej dohode medzi klubmi prestupuje Tomáš z Banskej Bystrice k nám do Handlovej. V krátkom rozhovore priblížime novú tvár v tíme, ako aj to, čo ho viedlo k prestupu do nášho klubu. K novej akvizícii sa vyjadril aj tréner tímu, Ján Beránek.
Ahoj,Tomáš! Vitaj v klube ŠBK Handlová. Na úvod sa nám skús aspoň trochu predstaviť.
– Volám sa Tomáš Krátky, mám 14 rokov, pochádzam z Banskej Bystrice, som žiakom 9. ročníka základnej školy na Ďumbierskej. Vo voľnom čase sa rád venujem aj iným športom, rád si zahrám futbal, zájdem na plaváreň alebo do posilňovne a okrem športu si z času na čas zahrám videohry. Rád sa stretnem s dobrými priateľmi, s ktorými sa človek nikdy nenudí.

Aké boli tvoje začiatky a kde si urobil svoje prvé basketbalové kroky?
– Basketbalu sa venujem od svojich 6 rokov od nástupu do základnej školy, kde som 3 roky trénoval v basketbalovom krúžku. Následne som nastúpil do tímu BBC ŠKP Banská Bystrica a tam som prešiel viacerými mládežníckymi kategóriami. V basketbale som sa našiel a chcel by som sa neustále zlepšovať.
V drese ŠBK si sa už predstavil, a to v rámci turnaja CEYBL v Trnave. Aký máš názor na túto súťaž a jej úroveň?

– Súťaž hodnotím veľmi pozitívne. Bola to veľká skúsenosť a možnosť porovnať si schopnosti s hráčmi a tímami z iných krajín. Pre mňa to bol prvý turnaj CEYBL a aj vďaka tomuto turnaju sa mi podralo zlepšiť moje schopnosti a výkonnosť.
Z Banskej Bystrice si prestúpil k nám do Handlovej. Čo ťa viedlo k tomuto kroku a čo očakávaš od zvyšnej časti sezóny?
– V prestupe vidím príležitosť zlepšovať sa vďaka tímu ŠBK so spoluhráčmi, s ktorým budem hrať a určite aj vďaka prostrediu, ktoré klub ŠBK Handlová vytvára. Teraz nás čaká príprava na nadstavbu a už v sobotu sa predstavíme na palubovke, práve v Banskej Bystrici. Držte nám palce!

K novej posile starších žiakov sa vyjadril aj tréner tímu, Ján Beránek.
Ján Beránek, tréner U15: ,,Tomáš Krátky je v prvom rade veľmi skromný a pokorný chlapec, s ktorým sme sa zoznámili na CEYBL, keď hosťoval v našom tíme. Keď prišla požiadavka od rodičov, aby Tomáš prestúpil do nášho klubu, nemali sme s tým žiadny problém a potešila nás dôvera samotných rodičov. Som presvedčený, že Tomáš bude prínosom pre tím U15, nakoľko sa už v predošlom hosťovaní dobre adaptoval a zapadol do kolektívu.“

One for all, all for one!

ŠBK Handlová: Instagram /FacebookYouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Fotografie: Luboš „Spiritualphoto“ Kurinec