Prípravka na výbornú, starší mini žiaci s kontumačným víťazstvom!

Tento víkend boli na programe ŠBK Handlová štyri zápasy,  o dva zápasy sa postarali starší minižiaci vo Svite, v domácom prostredí sa v dvoch zápasoch predstavila prípravka- Nová generácia. Oba tímy si zhodne pripísali po jednom víťazstve a po jednej prehre. Viac informácií o zápase nám poskytli tréneri oboch tímov.

Sobota 11. 03. 2023

Prípravka – Nová generácia

Nová generácia si pripísala na konto ďalšie dva zápasy, tentokrát v domácom prostredí. Tím pod vedením dua Morvay-Oboňa doplnil aj Ondrej Haviar, ktorý pomohol svojim kolegom. V zápasoch si zahralo všetkých 22 hráčov a hráčok, užili si sobotné dopoludnie plné basketbalu a nabrali nové skúsenosti. V prvom zápase sa postavili Považskej Bystrici a v druhom zápase narazili na hráčov zo Žiliny zo ZŠ, Limbová, ktorí docestovali s „A“ výberom. K zápasom nám viac povedal tréner domáceho tímu, Ivan Morvay.

ŠBK Handlová – IMC Slovakia Považská Bystrica

23:13 (2:4, 11:0, 4:6, 6:3)

IMC Slovakia Považská Bystrica – MBK Victoria Žilina-Limbová „A“

2:41 (0:7, 0:14 2:7, 0:13)

ŠBK Handlová – MBK Victoria Žilina-Limbová „A

2:23 (0:11, 2:6, 0:2, 0:4)

Záznam turnaja

Povedali po turnaji
Ivan Morvay, tréner ŠBK: ,,Dnes sme odohrali dva dobré zápasy, v ktorých sme si zmerali sily s ďalšími súpermi. Aj keď nám chýbalo zopár hráčov, ktorí vycestovali do Svitu, podarilo sa nám  spraviť dva dobré výsledky a som na svojich zverencov a zverenkyne hrdý. V prvom zápase sme sa stretli s tímom Považskej Bystrice, a aj keď úvodná štvrtina nedopadla podľa predstáv, podarilo sa nám zápas otočiť a doviesť ho do víťazného konca. Proti tímu zo Žiliny sa hralo trochu ťažšie, ale teší má, že sme hráčov nepúšťali do ľahkých šancí na zakončenie, ako aj do  protiútokov a udržali sme ich pod 25 bodov. Taktiež ďakujem mojim asistentom, Jakubovi Oboňovi, ako aj Ondrejovi Haviarovi za pomoc pri zápasoch a všetkým, ktorí sa podieľali na usporiadaní tohto turnaja. Veľká vďaka patrí  divákom, rodičom, ktorí nás dnes prišli podporiť a povzbudiť. Ďakujeme!

Starší mini žiaci U12

Zverenci trénera Maroša Minárika sa vydali na cestu do Svitu, kde odohrali ďalšie dva zápasy v rámci skupiny Gold, a to s domácim Svitom a Interom Bratislava. Viac o zápasoch nám v hodnotení zhrnul tréner tímu, Maroš Minárik.

BKM Iskra Svit – ŠBK Handlová

66:37 (20:6, 16:10, 23:13, 7:8)

ŠBK Handlová – BK Inter Bratislava

20:0 – kontumačne z dôvodu nedostatku hráčov hostí

Povedali po zápasoch
Maroš Minárik, tréner ŠBK:  ,,Prvý zápas proti Svitu  bol z našej strany zatiaľ najlepší v Gold skupine. Aj keď sme nestíhali brániť súperovho najlepšieho hráča 1:1. Svit bol kvalitný a boli sme schopní s ním držať tempo počas celého zápasu. V druhom zápase nastúpil Inter Bratislava s obrovskou energiou a s vynikajúcou obranou pri vyhadzovaní z autu, kde sme neboli schopní prejsť cez polovicu ihriska. Inter je veľmi kvalitný súper. Nás  a aj Interistov trápila ,,maródka“ a súper nastúpil iba s 9 hráčmi. Bohužiaľ, tento zápas podľa pravidiel SBA prehral Inter kontumačne.“

Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Spiritualphoto Handlová