ŠBK Handlová dostala reprezentačnú pozvánku

Máme po sezóne, ktorá bola z pohľadu klubu opäť veľmi úspešná, na majstrovstvách Slovenska sa predstavili dve naše družstvá. No a práve z tímu U15 sa dostal do širšieho reprezentačného výberu jeden z našich hráčov. Jeho meno je Kristián Kúdela, ktorý je jedným z lídrov tímu U15. V krátkom rozhovore sme sa ho opýtali na uplynulú sezónu, aké je to v reprezentácii a čo bude ďalej. Kristiánovi touto cestou ďakujeme za jeho čas a držíme palce v ďalšej sezóne!

Túto sezónu si skončil spolu s tímom na 6. mieste na majstrovstvách Slovenska. Ako by si ty zhodnotil sezónu v tíme ŠBK Handlová U15?
Uplynulú sezónu by som zhodnotil ako dobrú, hoci som bol na začiatku zranený cez 3 mesiace, takže som tímu chýbal. Ďakujem mojim spoluhráčom za to, že bojovali aj za mňa, keď som nehral.
Momentálne sa klubový basketbal na Slovensku venuje prípravám na mládežnícke reprezentačné turnaje. Ty si ako jeden z mála hráčov dostal pozvánku nahliadnuť do reprezentačného výberu. Priblížiš nám pocity, keď ti prišla pozvánka do reprezentácie?
– Prvá pozvánka prišla pred 2 rokmi, spomínam si, že som bol prekvapený a šťastný. Hlavne chcem poďakovať klubu, bez ktorého by som sa tam nedostal, má na tom veľkú zásluhu.

Reprezentačný kemp je niečo iné ako klubový tréning. Vieš nám, odhaliť, ako to prebieha na takomto reprezentačnom kempe?
– Tréningy v reprezentácii sú fyzicky náročnejšie, nakoľko je tu výber najlepších hráčov z celého Slovenska. Robíme tam najmä individuálne veci a presilové situácie 2 na 1 alebo 3 na 2, či 4 na 3, a tak ďalej. Tvorí sa tam tímová chémia, ktorá je dôležitá pre každý športový tím.
Pod akými trénermi si pôsobil a čo ti to prinieslo do tvojej ďalšej kariéry?
– Reprezentačný tréner je Richard Kamenský, potom trénerka Monika Myjavec a pôsobil tam aj tréner Nikola Maslarevic – dalo mi to veľa, naučil som sa nové veci a hra bola iná a rýchlejšia, každý tréner priniesol niečo nové.

Momentálne je na Slovensku po klubovej sezóne. Aké budú tvoje ďalšie kroky?
– Moje ďalšie kroky vedú na strednú športovú školu v BA a budem hrávať za Inter Bratislava. Od 1. augusta ma čaká letná príprava s novými spoluhráčmi v Interi, kde budem robiť všetko pre to, aby som bol prínosom, budem sa snažiť dostať sa s basketbalom čo najďalej. Ďakujem môjmu materskému klubu ŠBK Handlová za pekné spomienky a dúfam, že sa čoskoro vrátim silnejší a skúsenejší.

One for all, all for one!

ŠBK Handlová: Instagram /FacebookYouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Fotografie: Luboš „Spiritualphoto“ Kurinec