Víťazná séria U15 a U13 pokračuje, prvé veľké skúsenosti pre Novú Generáciu

Počas tohto víkendu sa na slovenských palubovkách predstavili až tri naše družstvá, a to starší žiaci na tripe po východe, mladší žiaci v Senci a prípravkári z Novej generácie na prvej zastávke Fatranskej mikroligy. Je za nami úspešný víkend, poďme si ho zrekapitulovať.

Sobota 27. 01. 2024 Mladší žiaci U13 Turnaj v Senci

Do Senca vycestovali mladší žiaci, ktorí sa po úspešnom víkende v hlavnom meste snažili zostať na víťaznej vlne. V prvom zápase narazili na hráčov zo Serede, s ktorou sa náš tím ešte nestretol. V úvodnom polčase to bola skôr taká „oťukávačka“ a hra sa prelievala zo strany na stranu. Po zmene strán však hráči ŠBK predviedli dve 30-bodové štvrtiny a jasne zvíťazili v prvom zápase. Po zápase nasledovala krátka prestávka, a potom druhý zápas s domácimi Levami Senec, s ktorými sme odohrali vyrovnanú prvú štvrtinu. Potom však hráči ŠBK ušli domácim a v poslednom dejstve si zahrala celá šírka lavičky. Po vzore starších žiakov tak aj mladší žiaci predlžujú svoju šnúru víťazstiev a už sa môžu pripravovať na ďalší turnaj.

ŠBK Handlová – BK Lokomotíva Sereď 89:22 (11:4, 18:7, 30:2, 30:9)

Levy Senec – ŠBK Handlová 46:78 (12:16, 9:22, 7:24, 18:16)

Povedali po turnaji Maroš Minárik, tréner ŠBK: ,,Zápas so Sereďou sme v prvej štvrtine nezačali veľmi dobre. Súper sa nás držal a my sme neboli schopní vytvoriť si náskok. Výborný výkon druhej 5-ky, na ktorý nadviazal v neskorších fázach zápasu aj zvyšok tímu, nám zabezpečil výhru. Výborným výkonom sa prezentoval Damián Lendel (29) a Lukáš Kúdela (22), ktorý bodovo ťahali tím. Druhý zápas bol o niečo náročnejší. Po vyrovnanej prvej štvrtine bodovo explodoval Leonard Podolec, ktorý strhol stav na našu stranu 10 bodmi. Na tomto sme stavali počas celého zápasu a tímovým výkonom sme si odniesli výhry v oboch zápasoch.“

Starší žiaci U15

Na východ vycestovali starší žiaci, ktorí majú možnosť opäť urobiť krok k svojmu cieľu, postup na M-SR. Prvý víkendový súper sa nachádzal v Čani, s ktorou sme si v domácom prostredí poradili vysokým rozdielom. Odveta však nebola taká jednoduchá, ako sa mohla zdať. Súper, ktorý túto sezónu hrá mimo súťaž, mladých Handlovčanov potrápil a po víťaznej prvej štvrtine nabral na sebavedomí. Hráči ŠBK sa však nevzdávali a chceli sa čo najskôr vrátiť do zápasu, žiaľ, v prvom polčase im súper uskočil o další bodík na polčasové 6-bodové manko. Po zmene strán, aj vďaka polčasovému príhovoru trénera, začali hrať naši hráči svoju hru. Vďaka fantastickej tretej štvrtine tak môže cesta k cieľu pokračovať a vďaka tomuto zápasu sa predĺžila séria bez prehry na číslo deväť.

BA Čaňa – ŠBK Handlová 70:76 (21:16, 18:17, 12:26, 19:17)

Nedeľa 28. 01. 2024

Starší žiaci U15

Program U15-ky pokračoval v Michalovciach, kde odohrali ďalší zápas skupiny Silver. Priebeh zápasu zo soboty sa neopakoval a už v prvej štvrtine si hráči, pod vedením Jána Beránek, vybudovali slušný náskok. Priestor tak v priebehu zápasu dostali aj hráči zo širšej rotácie a vďaka tomu z východného Slovenska berieme ďalšie dve dôležité výhry. Cesta pokračuje a čaká nás ešte náročný program.

1.BK Michalovce – ŠBK Handlová 54:108 (14:24, 13:30, 16:17, 11:37)

Povedali po víkende Ján Beránek, tréner ŠBK: ,,Som rád, že chlapci zvládli dlhé cestovanie a hlavne nie ľahký sobotný zápas. Pred nami je ťažký týždeň, keď v stredu cestujeme na 2 zápasy do Svitu a pravdepdobne aj do Košíc, ale verím, že hlavne v zdraví tento náročný program chlapci vzládnu a naplníme svoj cieľ v základnej časti súťaže.“
 

Prípravka – Nová generácia Turnaj Fatranskej mikroligy – Žilina

Pod Dubeň do Žiliny vycestovala aj naša prípravka, ktorá sa po roku opäť predstavila vo Fatranskej mikrolige v basketbale. Pre mnohých hráčov a hráčky išlo vôbec o prvý zápas vo veľkom basketbale a nešlo ani tak o výsledok, ako o naberanie skúseností. Na turnaji sme sa predstavili proti trom súperom a hneď v úvode na nás čakalo malé hornonitrianske derby so susednou Prievidzou. Prvý zápas na turnaji a aj prvá výhra v sezóne, ktorú si mohli debutanti užiť, ale hneď sa museli aj sústrediť na zápas číslo dva. V tom ich čakala Victoria Žilina – Martinská, kde bol zápas ako na hojdačke, ale šťastie sa priklonilo napokon k domácemu tímu a po sympatickom výkone bol čas na oddych. Po pauze nasledoval posledný zápas na turnaji, v ktorom sme nastúpili proti hráčom z Považskej Bystrice. V tomto prípade sa nám podarilo opäť zvíťaziť a umiestniť sa po prvom turnaji na peknom druhom mieste. Do Žiliny vycestoval s tímom aj tréner Maroš Minárik, ktorý zhodnotil prvý turnaj.

MBA Prievidza – ŠBK Handlová 6:25 (polčas-0:12)

MBK Victoria Žilina – ŠBK Handlová 26:20 (polčas-10:10)

ŠBK Handlová – IMC Slovakia Považská Bystrica 21:13 (polčas-12:7)

Povedali po turnaji: Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Pre vačšinu tímu to boli prvé skúsenosti s basketbalom 5v5 a zápasom samotným. Deti sa prezentovali perfektným bojovným výkonom vo všetkých troch zápasoch. Proti Žiline sme žiaľ na konci zápasu ťahali za kratší koniec. Podarilo sa nám vyhrať 2 z troch zápasov čo deti veľmi potešilo. Verím že si prvý turnaj užili a nakopne nás do ďalšej práce.“

One for all, all for one!

ŠBK Handlová: Instagram /FacebookYouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Fotografie: Luboš „Spiritualphoto“ Kurinec