SKVELÝ ŠKOLSKÝ STREETBALL, DVA NEŠŤASTNÉ KONCE V TRENČÍNE

Pod hradom Matúša Čáka to tentoraz nevyšlo

Zverenkyne Ondreja Haviara sa v nedeľu v dohrávke predstavili v Trenčíne, kde im je známa telocvičňa, ako aj súperky. V dvojzápase však v posledných štvrtinách ťahali za kratší koniec. V prvom dokázali zmazať manko, ale chýbal im povestný posledný krôčik. To, čo v prvom zápase v prvom polčase pokazili, to sa snažili v druhom odčiniť. V prvom polčase mali ešte aj po tretej štvrtine zápas pevne v rukách, prišla však hluchá päťminútovka a domáce nielenže dokázali vyrovnať zápas, ale dokonca ho aj otočiť. Dve tesné prehry môžu mrzieť najmä kvôli odhodlaniu v závere prvého zápasu a poctivej práci počas troch štvrtín. Na týchto základoch treba stavať, a to a už v nedeľu na poslednom domácom dvojzápase proti Trnave. Ako to videli aktéri stretnutia? Ich pohľad nájdete pod výsledkami dvojzápasu.

BK AS Trenčín – ŠBK Handlová
32:31 (7:4, 13:10, 7:7, 5:10)
34:27 (4:7, 9:10, 7:6, 14:4)

Povedali po zápasoch
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: čoskoro doplníme ….

Karolína Motúzová, hráčka ŠBK: „Neviem, čo na tieto zápasy povedať. Dva rozdielne zápasy, ale výsledok rovnaký. To, čo sme v prvom zápase v závere urobili dobre, to sme v druhom pokazili. Neviem prečo, ale stalo sa. Už nás čaká len Trnava doma i vonku a môžeme sa sústrediť na letnú prípravu.“

Úspešný streetball za nami

Aj keď počasie, bohužiaľ, nevyšlo, boli sme svedkami veľmi pekne zorganizovaného turnaja, na ktorom sa predstavilo v dvoch kategóriách až 28 tímov a v akcii spolu viac ako 140 detí.
Desať tímov hralo v skupine U15 a až 18 tímov odohralo v štyroch skupinách 18 tímov. Vidieť, že záujem o basketbal, ale aj o 3X3 basketbal rastie. Turnaj prišla otvoriť pani riaditeľka Mgr. Iveta Jakubová, ktorá popriala športovcom pekný deň a veľa krásnych športových zážitkov. Nasledoval krátky príhovor trénera Jána Beráneka, o forme turnaja a o zápasoch informoval Maroš Minárik. Turnaj mohol ZAČAŤ!

Odohral sa v skupinách systémom hry každý s každým. V každej skupine sa nadstavbová časť hrala inak. V staršej skupine sa odohrali dva semifinálové duely a dva duely, ktoré rozhodli, o aké umiestnenia tímy budú hrať – od deviateho až po prvé miesto. Do finále sa nakoniec prebojoval favorit skupiny B, Goofy Aaghh a aj druhý tím, ktorý porazil v semifinále prvý tím A skupiny. Finále, ako aj základnú časť ovládli Goofy Aaghh, ktorí si ako v základnej časti poradili s Prepríkovcami + Tono.

Posledné kvarteto najmladšej kategórie to malo zaujímavé. Systémom, ktoré poznáme z futbalovej Ligy majstrov sa od šestnásťfinále začala cesta do finále. Pre podaktorých to bolo štyri zápasy v skupine a ďalšie štyri v nadstavbe. Klobúk dole. Hlavne pred tímom Rýchli hráči, ktorí sa ako tretiaci dostali až do finále, kde čelili piatakom, ktorí mali výškovú aj váhovú prevahu, ale za predvedený výkon sa hanbiť nemusia. Možno ich ďalší turnaj bude s odleskom zlata.