Starší mini žiaci s fantastickým vstupom do sezóny

Počas tohto víkendu sa na slovenských palubovkách predstavili dve družstvá. V sobotu sa na domácom turnaji  predstavili starší mini žiaci, ktorí ho s prehľadom zvládli a v nedeľu vycestovali na prípravné zápasy žiačky, ktoré si zmerali sily s rovesníčkami z Prievidze.

Sobota 14. 10. 2023
Starší mini žiaci U12

Na domácom turnaji v Handlovej sa okrem domáceho ŠBK predstavili družstva z Levíc a zo Žiaru nad Hronom. Turnaj sa odohral systémom každý s každým a program zápasov sa začal duelom domáceho ŠBK proti Patriotom z Levíc. Prvá štvrtina dala jasne najavo, kto bude v zápase, ale aj v turnaji udávať tempo hry. Od úvodného rozskoku po posledný klaksón bola hra jasne v dominancii domáceho tímu, ktorý dal priestor na palubovke aj úplným nováčikom. V prostrednom zápase si v nervydrásajúcom zápase poradili Patrioti s hráčmi Žiaru nad Hronom, kde oba celky predviedli obrovské chcenie a hlad po víťazstve. V druhom zápase si domáci tím poradil aj so susedom spoza kopca, Žiarom nad Hronom, kde na začiatku poslednej štvrtiny odskočili súperovi na päťdesiatdva bodov a zápas sa prakticky už len dohrával. Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prišli podporiť náš klub a dúfame, že sa čo najskôr uvidíme pri ďalšom domácom zápase.

ŠBK Handlová – Patrioti ŠBK Levice
77:36 (24:4, 16:13, 18:13, 19:9)

Patrioti ŠBK Levice – BK MŠK Žiar nad Hronom
38:36: (13:13, 16:9, 2:6, 7:8)

ŠBK Handlová – BK MŠK Žiar nad Hronom
75:23 (23:4, 12:14, 33:3, 7:2)

Povedali po turnaji
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Oba zápasy hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko sa tešíme z toho, že na ihrisko mohli vybehnúť všetci hráči a samozrejme, teší nás aj výsledok a výkon chlapcov v oboch zápasoch. Úprimne, teším sa už dnes  na tréningy a na ďalšie zápasy tejto skvelej partie.“

Nedeľa 15. 10. 2023
Žiačky

Ešte pred ligovým kolotočom vycestovali naše skvelé dievčatá  v nedeľu do Prievidze, kde si zahrali priateľské zápasy proti tímu Blaho Basket Girl Power (BBGP)Prievidza. Postupne si zahrali proti tímom vo vekovej kategóri (U-under/pod, pozn.r.) U15, U13 a U11. Už 28.10. 2023 čaká  Žiačky U14 otvorenie ligovej sezóny proti Slávii ŠKP Banská Bystrica a BKM Žilina. Držme nádejnému tímu dievčat palce!

BBGP Prievidza U11 / 7 : 21 /ŠBK Handlová U11

BBGP Prievidza U13 /33 : 41 /ŠBK Handlová U14

BBGP Prievidza U15 /31 : 20/ ŠBK Handlová U14

Povedali po zápasoch
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „V prvom rade by sme chceli poďakovať trénerkám z Prievidze a trénerovi Martinovi Blahovi za robotu, ktorú robia s dievčatami. Z našej strany sme veľmi spokojní so zápasom, a to  či už proti starším dievčatám U15 alebo mladším U13 a U 11. Ukázalo sa, na čom musíme popracovať a hlavne dievčatá zažili opäť po dlhšej dobe  zápasovú prax, z ktorej budeme čerpať poznatky do novej sezóny.“

One for all, all for one!
ŠBK Handlová: Instagram /FacebookYouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Fotografie: Luboš „Spiritualphoto“ Kurinec