Starším mini žiakom uniklo víťazstvo o kúsok, žiaci opäť v akcii

Uplynulý víkend sa na palubovkách predstavili dve naše družstvá, a to starší mini žiaci U12 a žiaci U14. Starší mini žiaci si zahrali na domácom turnaji proti dvom družstvám, konkrétne proti B.S.C. Bratislava a BBA Komárno. Žiaci naopak vycestovali do Trnavy, kde hrali  po domácej Slávii ešte s hráčmi Victorie Žilina a Iskra Svit. Po turnajoch sme požiadali trénerov tímov o vyjadrenie, ktoré nájdete pod výsledkami zápasov.

Sobota 29. 04. 2023
Starší mini žiaci U12
Turnaj v Handlovej

Domáci turnaj v Handlovej priniesol zaujímavé stretnutia a hlavne dva zápasy našich chlapcov. Prvý zápas odštartovali  starší mini žiaci proti B.S.C. Bratislava, s ktorými sa už počas sezóny stretli. Po úvodnej štvrtine vyzeralo rozohriatie sľubne, ale kopec chýb v druhej štvrtine a zlá efektivita v zakončení poslali hostí do dvojciferného náskoku. Po polčase prišlo na palubovku iné mužstvo domácich, odohrali lepší druhý polčas. Žiaľ, súper vždy vedel využiť zaváhanie domácich hráčov. Po tomto zápase prišla zápasová prestávka v podobe súboja B.S.C. Bratislava s BBA Komárno, ktorý ponúkol divácky zaujímavý basketbal, v ktorom sa každú chvíľu menilo skóre. Záverečnú časť zvládli lepšie hráči B.S.C. a z Handlovej  si odviezli do hlavného mesta dve výhry. Hneď na to sa Komárno stretlo s domácou družinou, ktorá vyčítala šancu na dobrý výsledok. Domáci vybehli na súpera s tvrdou obranou, ktorá vyprodukovala rýchle protiútoky, a to bol základ úspechu ich  prvého polčasu. Tretia štvrtina priniesla vyrovnanie a egálový stav až do konca zápasu. Domáci boli vždy na dostrel, ale mierne skúsenejší hostia si dokázali v obrane postrážiť  doskok a ku koncu odskočili domácim na sedem bodov. Nič to však nemení na tom, že partia okolo trénera Maroša Minárika hrá každým zápasom lepšie a lepšie  a tešíme sa na ďalšie zápasy.
BK Handlová – B.S.C. Bratislava
26:64 (4:10, 4:16, 11:15, 7:23)

Biosaurus Basketball Academy Komárno – B.S.C. Bratislava
63:70 (20:13, 9:28, 25:15, 9:14)

ŠBK Handlová – Biosaurus Basketball Academy Komárno
43:50 (17:8, 11:10, 11:22, 4:10)

Povedali po turnaji:
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „ V zápase proti Bratislave sme narazili na fyzicky, ale aj basketbalovo vyspelejších súperov. Odohrali sme oveľa lepší zápas ako naposledy, ale super zaslúžene vyhral. V druhom zápase sme vybehli na Komárno a výbornou obranou a protiútokmi sme vyhrávali dokonca o 18 bodov. V tretej a štvrtej štvrtine nám dochádzali sily a tento štýl hry sme nedokázali udržať. Komárno otočilo zápas v poslednej štvrtine, kde sa nám nedarilo skórovať ani z vyložených pozícií a hráči Komárna po dobrom výkone v štvrtej štvrtine zvíťazili. Na výkon chalanov som hrdý a som rád, že sa ukazuje práca, ktorú spolu robíme.“

Žiaci U14

Žiaci po týždňovej prestávke vycestovali na ďalší turnaj do Trnavy, kde ich čakali známi súperi. Okrem domáceho tímu Slávie sa stretli v sobotu ešte s hráčmi Victorie Žiliny a v nedeľu ich čakal súboj s Iskrou Svit. Všetky zápasy sa družine Jána Beráneka podarilo vyhrať a priblížili sa tak k druhému míľniku v sezóne v podobe majstrovstiev Slovenska. Viac k zápasom nám povedal tréner tímu.

MBK Slávia Trnava – ŠBK Handlová 25:64
MBK Victoria Žilina – ŠBK Handlová 51:80

Nedeľa 30. 04. 2023

Iskra Svit – ŠBK Handlová 53:77

Povedali po turnaji:
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Ďalší ligový turnaj sme,  čo sa týka výsledkov, zvládli veľmi dobre. Vieme, na čom musíme ešte popracovať pred finálovým turnajom M-SR, ktorý bude na začiatku júna a na to sa zameriame najbližší mesiac.“
Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

 

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Spiritualphoto Handlová