TENTO VÍKEND SA TÍMOM NA DOMÁCEJ PALUBOVKE NEDARILO

Tento víkend odohrali družstvá ŠBK Handlová spolu sedem zápasov. Družstvo mužov napokon nenastúpilo na zápas v Trnave pre hromadnú PN-ku v domácom tíme. Žiaci sa predstavili v Žiline na turnaji, v ktorom odohrali za dva dni tri zápasy, dva z nich v prospech zverencov trénera Jána Beráneka. Dva zápasy za sebou majú aj mladšie žiačky, ktoré ich odohrali s aktuálnymi majsterkami SR, s Ružomberkom. Oba zápasy boli jasne v rukách Ružomberka, ale aspoň v prvom zápase sme mali šance, ktoré sme premenili. Sumár z víkendu uzatvárajú kadeti. Tí v sobotu odohrali zápas s Čaňou, kde išlo už o druhý zápas v sezóne. Tak ako na prvý pokus, ani na ten druhý z toho nebolo víťazstvo. V nedeľu sa postavili súperovi z Michaloviec, kde na úspešnú tretiu štvrtinu nenadviazali a nechali znova súpera ujsť na pohodlné vedenie. Prinášame pohľady trénerov, ako aj drobné štatistiky.

 

Sobota 21. 01. 2023
Mladšie žiačky U12
ŠBK Handlová – MBK Ružomberok
23:77 (6:16, 9:17, 4:22, 4:22)

6:91 (0:22, 0:22, 2:30, 4:17)

Povedali po zápase
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: ,,Prvý zápas sme favorita z Ružomberka celkom zaskočili, nakoľko sme sa nezľakli jeho agresívnej obrany, vypracovali sme si šance a dokázali sme z toho aj skórovať. Celkom dlho sme sa držali na dostrel, potom však Ružomberok prebral opraty zápasu pevne do svojich rúk a zvýšenou aktivitou priviedol zápas do víťazného konca. Tento zápas sme hrali veľmi dobre, baby bojovali, bránili, padli nám nejaké strely z pozícií, ktoré sme si vypracovali. To však neplatilo o druhom zápase. V tom sme hlavami aj nohami ostali v šatni a súper nás skoro tri štvrtiny k ničomu nepustil, a to vďaka výbornej obrane. K tomu sa pridalo aj nepresné zakončenie. V poslednej časti sa nám konečne podarilo skórovať, ale to bolo z našej strany všetko.

 

Žiaci U14 – Turnaj v Žiline
MBK Victoria Žilina – ŠBK Handlová
53:72
B. S. C. Bratislava – ŠBK Handlová
80:68 (21:26, 18:9, 14:20, 27:11)

 

Kadeti
ŠBK Handlová – BA Čaňa

59:85 (11:15, 15:24, 15:22, 18:24)

Povedali po zápase
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: V sobotu sme nepodali úplne náš najlepší výkon, čakali sme vyrovnanejší zápas aj keď sme vedeli, že Čaňa bude mierny favorit. Opäť sme striedali úseky, v ktorých sme kopili veľké množstvo chýb a nepresností, k čomu sa pridalo aj zlé zakončenie a obrana, ktorou sme sa nechceli prezentovať. Potom zas boli úseky, kedy chceli chalani zvrátiť nepriaznivý stav, ale súpera sme nechali v každom polčase odskočiť na desať bodov a dvadsaťbodová strata sa doháňa veľmi ťažko, keď už nie je veľa času a ani síl. Ešte stále je na nás vidieť zápasovú nervozitu, keď nevieme do zápasu preniesť veci, ktoré robíme na tréningovom procese, a pritom ich vieme zahrať. Občas nám stres zväzuje ruky a nevyberieme si úplne ideálnu možnosť dokončenia útoku alebo zvolíme zlé zakončenie. Úspešnosť streľby v prvom polčase nebola dobrá, ale v druhom polčase nám pri bojovnosti a chcení padli aj otvorené strely za tri body, čo nás nakoplo, ale opäť po chybách, ktoré sme sami urobili slabým návratom do obrany, sme dali súperovi stále šancu udržať si víťazný náskok.“

 

Nedeľa 22. 01. 2023
Žiaci U14 Turnaj v Žiline
ŠBK Handlová – BK Inter Bratislava

73:37 (27:7, 17:9, 18:6, 11:12)

Povedali po turnaji
Ján Beránek, tréner ŠBK: ,,Vstup do nadstavbovej časti v skupine gold hodnotím pozitívne. Stretli sme sa s najlepšími v lige a boli sme im viac než vyrovnaným súperom. Chlapci pristúpili k zápasom a k samotnej príprave zodpovedne, čoho výsledkom boli 2 víťazstvá v 1. kole. Chlapci chcú trénovať a makať na sebe, o čom svedčí pravidelná 100% -ná účasť na tréningoch. Ak budeme zdraví, myslim si, že sezóna môže mať pekný záver.

 

Kadeti U17
ŠBK Handlová – 1.BK Michalovce

61:78 (8:23, 18:22, 23:14, 12:19)

Povedali po zápase
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: ,,Dnes sme nezačali zle, dobrou obranou a rýchlou hrou dopredu sme viedli v prvých minútach. Potom však súper zrýchlil tempo hry a zvýšil agresivitu, na čo sme nedokázali zareagovať. Druhú štvrtinu sme prakticky nič neukázali. Druhý polčas však bol omnoho lepší. Celoplošnou obranou a dobrými riešeniami v útoku sme dokázali stiahnuť rozdiel skóre na jednociferné číslo. Súper nám však viac nedovolil a potvrdil svoju kvalitu v záverečných minútach. Teší má hlavne fakt, že keď berieme druhý polčas samostatne, dokázali sme s Michalovcami držať krok, dokonca sme ho aj vyhrali.“

 

Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

 

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Milan Geleta