U12 na druhom mieste, U15 sa v CEYBL nestratila

Starší žiaci U15
Turnaj CEYBL, 1. kolo, Trnava

Starší žiaci vstúpili do turnaja CEYBL prvým zápasom proti domácemu usporiadateľovi z Trnavy. V zápase,  v ktorom práve ŠBK diktovalo tempo hry, dostali priesor aj hráči zo širšej lavičky. V druhom zápase však náš tím čakal súper iného kalibru, a to poľský celok z Wroclawe. Aj napriek tomu sa našim chlapcom podarilo držať s favoritom krok a dokonca sme na veľkú prestávku odchádzali s vedením o dva body. Žiaľ, postupne sme proti fyzicky silnejšiemu súperovi nestíhali, nakoľko sme už mali jeden zápas v nohách. Deň na  to nás čakali dva ďalšie silné tímy, konkrétne tím Krakova a Pardubíc. Prvý polčas s druhým poľským zástupcom nevyzeral ružovo a ani začiatok druhého polčasu nenasvedčoval, že hráči z Krakova pustia opraty z rúk. To by sa však nemohlo stať prekvapenie turnaja, keď hráči ŠBK otočili vývoj zápasu na svoju stranu a v tretej štvrtine sa dostali aj do šesťbodového vedenia. Poľský tím sa snažil niečo s výsledkom spraviť, proti však bola naša obrana. Na konci zápasu si oba tímy vybrali hluché minúty a 16 sekúnd do konca zápasu svietil na tabuli stav 61:58. Po time oute trénerky Krakova sa v poslednej sekunde podarilo vyrovnať trojkou na 61:61. Proti predĺženiu bol však Kristián Kúdela, ktorý vďaka jednej premenenej šestke a úspešnému útočnému doskoku pripravil prvé prekvapenie na turnaji. Na štvrtý zápas s Pardubicami sme už nemali po zákroku z predošlého západu absolútne žiadnu energiu. Úzka rotácia sa  skrátka musela prejaviť. Kopenie chýb a niekedy až frustrácia v zakončení zväzovala našim chlapcom ruky. V poslednom zápase mali mladí Handlovčania  možnosť siahnuť na cenný kov v podobe bronzovej medaily, kde boli ich posledným súperom  Sršni z Píska. Fyzicky aj psychicky vyčerpaní náročným programom sa od úvodu snažili odovzdať všetko na palubovke tak, ako v zápase s Krakovom, žiaľ, taký ,,comeback“ sa im už nepodarilo zopakovať. Po sčítaní bodov a po vzájomných zápasov nás posledný zápas posunul až na piatu priečku v prvom kole turnaja CEYBL.
Napriek všetkému, paradoxom je, že náš tím, ako jediný na turnaji, porazil najlepší tím celej ligy a víťaza prvého turnaja – Krakov! Handlová sa opäť nestratila na mape veľkých tímov, kde sú podmienky neporovnateľné s tými na Slovensku. Poraziť tím Krakova je pre tím U15 zatiaľ najväčším dôkazom toho, že aj chlapci z jednej školy môžu poraziť veľkú akadémiu. O vyjadrenie k turnaju sme požiadali aj hlavného trénera tímu, Jána Beráneka.

Live prenos

Na najbližší turnaj naši chlapci vycestujú do poľského Krakova, kde sa predstavia 08. – 10. 12. 2023. Držte nám palce!

Povedali po turnaji
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Turnaj CEYBL nám ukázal  veľmi veľa. Poraziť najlepší tím súťaže ako jediný na turnaji nám dal veľa pozitívnych znakov tímu. Žiaľ, úzka rotácia nášho tímu nám ukázala, že odohrať 5 zápasov za 3 dni je extrémne veľa a po treťom zápase nám úplne odišla energia kľúčových hráčov. Podobné turnaje a hlavne prehry nás posúvajú vpred a formujú celý tím. Som presvedčený, že tieto skúsenosti pretavíme v lige a chlapcom sa vynaložená energia, odhodlanie a obetovanie určite vrátia.“

Starší mini žiaci U12

Okrem turnaja CEYBL sa dostala do hry aj naša U12-ka, ktorá sa predstavila v Komárne. Z dvoch zápasov proti dvom celkom z Komárna si pripisuje do tabuľky jedno víťazstvo a jednu prehru. To ich vystrelilo na druhú priebežnú pozíciu po druhom kole. V prvom zápase bol dlho vyrovnaný stav zápasu, domáci však mali viac šťastia a podarilo sa im zvýšiť náskok a víťazstvo už z rúk nepustili. V druhom zápase dostala priestor celá lavička a všetci si dosýta zahrali, keď v prvej štvrtine prakticky rozhodli o víťazovi zápasu. Viac k zápasom nám povedal asistent trénera, ktorý  s chlapcami vycestoval, Maroš Minárik.

BBA Komárno – ŠBK Handlová 43:28 (12:8, 8:5, 14:11, 9:4)

ŠBK Handlová – BC Komárno-MS 34:22 (16:3, 7:5, 9:6, 2:8)

Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Proti BBA Komárno sme mali šancu na víťazstvo, po zlom začiatku však  svietil stav 11:2. Chalani hrali super, snažili sa s výsledkom niečo spraviť, no bohužiaľ, súper premenil veľa trojbodových striel a zaslúžene vyhral. Proti BC Komárno sme si napravili chuť a disciplinovanou obranou sme natiahli súpera až na +18 bodov. Na turnaji nastúpilo všetkých 13 hráčov a predviedli 100-percentný bojovný výkon.“