Úspešná séria pokračuje

Počas basketbalovej soboty sa podarilo v dvoch zápasoch vyhrať mladším žiakom, ktorí predĺžili  šnúru víťazstiev na štyri. Úspešný vstup do skupiny Silver zaznamenali starší žiaci, ktorí si pod Urpínom poradili s hráčmi Banskej Bystrice.

Sobota 21. 10. 2023
Mladší žiaci U13
Turnaj v Žiline

Pod Dubňom sa v akcii predstavili mladší žiaci, ktorí mali po úspešnom štarte na domácej palubovke  možnosť spoznať ďalších súperov v ligovom peletóne. Najprv si poradili s domácim tímom, ktorý hrá mimo súťaž, TSM Sláviou Žilina, a to vysokým rozdielom.  Domácemu tímu nedali šancu vydýchnuť. V druhom zápase sa pred nich postavilo prvé z dvoch prievidzských družstiev pod hlavičkou MBA Prievidza. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ktorý sa rozhodol až v posledných minútach. Viac k zápasom nám povedal hlavný tréner tímu, Maroš Minárik.

Slávia Žilina – ŠBK Handlová
11: 125 (30:4, 31:3, 41:2, 23:2)

MBA Prievidza – ŠBK Handlová
35:47 (11:11, 9:9, 10:16, 7:9)

Povedali po turnaji
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Prvý zápas proti TSM Slávia Žilina bol v podstate rozbehový, keďže hráči zo Žiliny začínajú tento rok. Čaká ich ešte dlhá cesta, ale sú na tom výborne. Naopak, zápas s Prievidzou bol veľmi zaujímavý a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. V tretej a vo  štvrtej štvrtine sme si vybudovali viackrát 5-bodový náskok, ktorý súper vždy zmazal. Na konci zápasu sme trafili dôležité strely a podarilo sa nám súpera ubrániť. Myslím, že zápas mohol skončiť na obe strany, som veľmi rád,  že si ho  chlapci vybojovali na svoju stranu.“

Starší žiaci U15

Starší žiaci sa vydali pod Urpín, kde odohrali prvý zápas v skupine Silver. Prvá štvrtina patrila nášmu tímu, kde hráči plnili všetko, na čom sa dohodli pred začiatkom zápasu. Obraz hry sa zmenil v druhej štvrtine, v ktorej sa po ľahkých stratách a nedôraze v obrane pustil domáci tím do zápasu. Po zmene strán na začiatku tretej štvrtiny pokračoval v nemastnom-neslanom výkone, to však zmenil druhý time out trénera Beráneka a opäť sa  začali prezentovať hrou z prvej štvrtiny. V poslednej štvrtine dostali priestor aj hráči z lavičky, ktorí mali opäť  možnosť naberať ďalšie skúsenosti v slovenskej súťaži. Po skvelom výkone urobil tím prvý krok k cieľu vrátiť sa späť medzi elitu tejto vekovej kategórie. Názor k zápasu nám poskytol aj tréner tímu, Ján Beránek.

ŠKP BBC Banská Bystrica – ŠBK Handlová
54:90 (8:22, 17:17, 18:17, 11:34)

Povedali po zápase:
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Do zápasu sme vstúpili agresívnou obranou, čo robilo súperovi problém najmä v prvej štvrtine. Dobré fázy striedali často tie horšie. Záver 3. štvrtiny a úvod tej štvrtej nám ukázal hru, ktorou sa chceme prezentovať, a to koncentrovanou obranou a rýchlymi protiútokmi. Verím, že postupne odstránime časté chyby a množstvo stratených lôpt,  a budeme sa prezentovať kolektívnym výkonom v každom ďalšom zápase.“

One for all, all for one!
ŠBK Handlová: Instagram /FacebookYouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Fotografie: Luboš „Spiritualphoto“ Kurinec