V CEYBL sme skončili štvrtí

Tím ŠBK Handlová sa predstavil v tohtosezónnej edícii CEYBL v kategórii do štrnásť rokov. Náš tím sa v rámci základnej časti predstavil na troch turnajoch vrátane jedného domáceho turnaja. Po dvoch tretích miestach vo Wroclawe a Nymburku sa domáci turnaj nevydaril podľa predstáv hráčov a trénera a neostalo už nič iné ako čakať. Po poslednom turnaji v rámci základnej časti sa náš tím prebojoval do finálovej päťky účastníkov o celkové prvenstvo. Turnaj sa odohral v Zielonej Góre, kde sa počas Veľkonočných sviatkov odohrali finálové zápasy.

Štvrtok 06. 04. 2023

Prvý finálový deň začal dlhou deväťhodinovou cestou z Handlovej do dejiska turnaja, a vo večerných hodinách odohrali prvý zápas proti WKK Wroclaw. Zápas bol  aj napriek dlhej ceste do prvého polčasu veľmi vyrovnaný, keď sa na veľkú prestávku išlo za stavu 36:34 pre tím z Wroclawe. Po polčase však došlo k vyfaulovaniu sa našich podkošových hráčov Palatického a Chudého a tím sa ťažko presadzoval práve z podkošového priestoru. Aj napriek tomu bol tréner ŠBK s výkonom svojich zverencov spokojný a už sa s tímom ďalej sústredil na ďalšie zápasy.

WKK Wroclaw – ŠBK Handlová
89:65 (17:19 36:34 63:47)

Záznam zápasu

Videokonferencia po zápase

Piatok 07. 04. 2023

Druhý deň čakala na našich hráčov porcia dvoch zápasov, kde sa stretli s tímami BBLZ Reach the Top a hrali aj proti Válečníkom z Dečína. S oboma súpermi sa náš tím stretol na domácom turnaji a mal možnosť revanšovať sa. S rakúskou akadémiou BBLZ sa zápas začal vývíjať dobrým smerom, keď hráči dodržiavali taktické pokyny a od začiatku do konca udržiavali vedenie na svojej strane a senzácia bola na svete, keď si tím z malého mestečka poradil s basketbalovou akadémiou. Vo večernom zápase proti Dečínu, tím po náročnom programe v lige a dvoch zápasoch na turnaji, začal cítiť únavu, ale aj napriek tomu dokázal s jedným z favoritov turnaja držať krok. Po tesnom prvom polčase, kde sme držali len dvojbodovú stratu na súpera, sa nám od polovice prestalo dariť v zakončení a súper odskočil na dvanásť bodov. Aj napriek prehre odovzdali hráči na palubovke všetko a nechali tam srdce.

ŠBK Handlová – BBLZ Reach the Top
58:54 (15:12 27:31 47:37)

Válečníci Dečín – ŠBK Handlová
83:62 (17:15 37:35 58:47)

Sobota 08. 04. 2023

Posledný deň, posledný zápas a nakoniec sa náš tím prebojoval a dostal možnosť zabojovať o bronz a celkové tretie miesto, kde ich súperom bol neľahký domáci tím SKM Zastal Zielona Góra. V posledných dvoch týždňoch odohrali hráči U14 už sedem zápasov, na hráčoch to bolo badať a priestor dostali najmä lavičkoví hráči, ktorí sa zhostili svojej úlohy viac než dobre a dali možnosť oddychu hráčom zo základnej rotácie. Aj napriek tomu, že tím prehral posledný zápas, zaslúži si veľký obdiv za jeho pôsobenie vo finálovom turnaji.

SKM Zastal Zielona Góra – ŠBK Handlová
85:47 (29:13, 59:25, 76:35)

Sezónu v Central European Youth Basketball League (CEYBL) má kategória U14 za sebou! Z 13 tímov skončili chlapci z nášho malého mestečka na fantastickom 4. mieste. Tím ŠBK Handlová bol poskladaný výhradne z hráčov z Handlovej, pospájaný zo športových tried na jednej základnej škole, Základná škola, Mierové námestie, Handlová. Tím ŠBK hral bez akýchkoľvek hosťujúcich hráčov a dal príležitosť každému mladému športovcovi v našom meste.
Chlapci svojou bojovnosťou, odhodlaním a handlovským srdiečkom zdolávali a nastupovali proti výberom z krajov a basketbalovým akadémiám. Náš tím si vyslúžil rešpekt aj od vedenia celej súťaže za to, že sme odohrali ligu výhradne s chlapcami z jedného mesta. Za sebou sme nechali tímy a akadémie zvučných mien ako BA Nymburk, Mitteldeutsche Basketball Academy, BBLZ – Reach the Top, Tigers České Budějovice a ďalšie.
Touto cestou sa chceme poďakovať hlavným partnerom klubu – mestu Handlová a Miroslavovi Tomanovi TMG, a.s., že nám bolo umožnené vycestovať na turnaje. V neposlednom rade patrí obrovské poďakovanie rodičom! Ďakujeme fanúšikom a priaznivcom športujúcej mládeže v našom malom mestečku. ĎAKUJEME za podporu, Handlová!!!
Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.