Prípravka nesklamala, baráž o M-SR zatiaľ v prospech našich chlapcov

Počas uplynulého víkendu sa na slovenských palubovkách predstavili dve naše družstvá.

Sobota 24. 02. 2024
Prípravka – Nová generácia

V Považskej Bystrici sa predstavila Prípravka – Nová generácia, a to na druhom turnaji Fatranskej mikroligy prípraviek. V úvodnom zápase nastúpili proti susedom z Prievidze a už úvod naznačoval, že to bude tuhý boj. Boj, ktorý rozhodli chyby, ktorých bolo na našej strane trošku viac. Po zápase nasledovalo voľno, počas ktorého si naši malí bojovníci doplnili energiu a začali sa pripravovať na domáci tím. Zápas to bol dramatický od začiatku do konca, ale v poslednej štvrtine sme inkasovali nešťastné dva koše a domáce publikum sa tak mohlo radovať z víťazstva. Po zápase nasledoval už tretí zápas v rade, kde sme narazili na tím Žilina-Limbová, ktorú sme vôbec nepoznali. Opäť to bol boj o každú loptu a zápas bol nerozhodný do posledných chvíľ. Tentoraz sa však šťastie priklonilo na našu stranu, a tak sme z Považia priniesli aspoň jednu výhru do ligovej tabuľky.

Aké boli pocity pred turnajom?


MBA Prievidza – ŠBK Handlová
24:17 (14:7)

ŠBK Handlová – IMC Slovakia Považská Bystrica
7:10 (0:4)

Žilina-Limbová – ŠBK Handlová
11:14 (6:10)

Povedali po turnaji
Ivan Morvay, tréner ŠBK: ,,Odohrali sme dobrý turnaj, v ktorom sme mohli pokojne vyhrať každý zápas, žiaľ, niekedy sa nám nedarilo v zakončení. V zápase s Prievidzou sme nezachytili hlavne úvod zápasu, kedy sa nám nič neradilo od obrany po útok. Po zápase sme mali voľno, kde sme sa počas tímovej porady dohodli, ako budeme hrať ďalej. V druhom zápase s Považskou Bystricou to bol veľmi vyrovnaný boj, v ktorom sme nepremenili zopár čistých šancí z podkošového priestoru. Aj napriek prehre bolo vidieť zlepšenie a viac sme dodržiavali to, na čom sme sa dohodli. Nakoniec nasledoval posledný zápas s Limbovou zo Žiliny a bol ešte lepší, aj keď sme niekedy urobili chybu, ale to nás neodradilo od toho, aby sme zápas doviedli do víťazného konca. Som hrdý na hráčov a hráčky, ktoré turnaj odohrali a nechali na palubovke všetko. Taktiež ďakujem rodičom, ktorí nás prišli na Považie podporiť, boli naším šiestym hráčom.“

Starší žiaci U15
VÝHRA VENOVANÁ DO NEBA

Spolupatričnosť, tímovosť a úcta bola šiestym hráčom tímu. Chlapci z U15 zabojovali a výhru adresovali maminke jedného nášho hráča, Vladka Palatického, priamo do neba. Naším anjelom strážnym sa stala Silvia Palatická, ktorá patrila medzi najväčších fanúšikov tímu a klubu. Ďakujeme, Silvinka a nezabudneme, navždy budeš našou hviezdou na nebi!

ŠKP BBC Banská Bystrica -ŠBK Handlová
49:83

Povedali po zápase:
Ján Beránek, tréner ŠBK: doplníme čoskoro …
 

One for all, all for one!

ŠBK Handlová: Instagram /FacebookYouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Fotografie: Luboš „Spiritualphoto“ Kurinec