ZHRNUTIE UPLYNULÉHO OBDOBIA

Posledné obdobie bolo bohaté na zápasy, od CEYBL,  cez zápasy kadetov až po zápas mladších mužov. Prinášame vám prehľad a posledné výsledky nášho mládežníckeho klubu.

Piatok 17. 02. 2023
Turnaj CEYBL – žiaci U14

ŠBK Handlová – Válečníci Dečín
49:61 (9:15 13:20 15:13 12:13)

Prvý zápas na turnaji, pred domácim publikom, na domácej palubovke, nervozita, ale aj odhodlanie. Bohužiaľ, dobrý úvod nedokázali chalani  pretaviť do víťazného konca,  nepomohla ani nervozita a nepresné zakončenie.

ŠBK Handlová – BA Nymburk
44:77 (11:18, 13:22, 10:20, 10:17)

Druhý zápas začal slávnostným otvorením turnaja. Otvoril ho bývalý predseda klubu –  Jaroslav Daubner, pani riaditeľka ZŠ, Mierové námestie v Handlovej –  Iveta Jakubová, viceprimátor –  Radoslav Iždinský a riaditeľ súťaže CEYBL –  Martin Šorf. Obraz hry ostal z domácej strany viac-menej nezmenený, opakovali  sa chyby, ktoré boli aj v prvom zápase.

Sobota 18. 02. 2023

ŠBK Handlová – SKM Zastal Zielona Góra
45:77 (18:20, 14:16, 8:20, 5:21)

Zápas druhého hracieho dňa poznačilo zranenie jednej z opôr domáceho celku, Vladimíra Palatického. Chalani sa snažili zvrátiť stav stretnutia.  Bohužiaľ, nedarilo sa im tak, ako by chceli a ako sa v šatni dohodli.

ŠBK Handlová – Sokol Pražský
44:62 (8:13, 17:16, 7:18, 12:15)

Celkovo štvrtý zápas domáceho celku bol  už bez zraneného Vladimíra Palatického. Chlapci siahli na dno svojich síl a aj v tomto zápase boli vďaka fantastickej podpore z hľadiska a bojovnosti viac než vyrovnaným súperom českému tímu. Víťazstvo, žiaľ, nebolo  chlapcom doma súdené. Okrem toho boli v priebehu polčasovej prestávky ocenení aj bývalí funkcionári klubu ŠBK Handlová.

Nedeľa 19. 02. 2023

ŠBK Handlová – BBLZ Reach the top

Nastúpiť proti výberom a akadémiám zvučných mien je obrovská skúsenosť a sviatok pre každého športovca. Aj keď si zverenci trénera Beráneka nepripísali ani v poslednom zápase víťazstvo, skúsenosti, ktoré nabrali a kolektívny výkon na záver turnaja zaručuje, že mladí Handlovčania nás určite ešte potešia!
Veľké poďakovanie patrí dobrovoľníkom, pomocníkom, školám a partnerom klubu, bez ktorých by sa podobné podujatie nemohlo v našom meste uskutočniť. Ďakujeme hotelom, ubytovniam, reštauráciám, pani kuchárkam zo SOŠ Handlová, že sa postarali o zahraničných hostí na jednotku a všetky tímy odchádzali z nášho malého mestečka spokojné, nadšené a plné zážitkov! V neposlednom rade ďakujeme zdravotníkom, ktorí sa o nás starali počas celého turnaja.
Vyjadrenia nášho tímu nájdete na odkaze kliknutím SEM. Reportáž z turnaja z produkcie RTV Prievidza nájdete zas TU.

Kadeti U17

Kadeti pod vedením Ondreja Haviara vycestovali na svoj predposledný zápas v základnej časti do Žiliny. Smola sa začala našim chlapcom lepiť hneď od začiatku zápasu, keď sa len niekoľko sekúnd po úvodnom rozskoku zranil najlepší strelec tímu. Citeľná strata sa pretavila aj do výkonu celého družstva a nedarilo sa ani strelecky. Viac k výkonu nám povedal tréner domáceho družstva.

MBK Victoria Žilina – ŠBK Handlová
80:49 (24:15, 20:11, 19:17, 17:6)

Povedali po zápase
Ondrej Haviar, tréner ŠBK: „Zápas v Žiline bol poznačený zranením nášho najlepšieho strelca už v prvých sekundách zápasu. Chalani túto skutočnosť nedokázali dostať z hláv, v obrane sme nebolo koncentrovaní a v útoku sme si neverili. Súper to dokonale využil a prakticky rozhodol zápas už v prvom polčase.“

Pondelok 20. 02. 2023
Kadeti U17

Na domáci tím po zranení Milana Geletu čakala dohrávka a zároveň aj posledný zápas základnej časti. Už po dvoch minútach začal patriť  zápas hosťujúcim hráčom. Dobrý pohyb lopty, útočný doskok a dobré riešenia z rýchlych protiútokov pomohli Svitu odpútať sa od domáceho tímu. Na druhej strane sa zverencom Ondreja Haviara nedarilo podľa predstáv, pridalo sa aj zlé zakončenie. Viac sa dozviete v jeho vyjadrení.

ŠBK Handlová – BKM Iskra Svit
42:61 (10:25, 11:16, 10:11, 11:9)

Ondrej Haviar, tréner ŠBK: „Do pondelkovej domácej dohrávky proti Svitu sme nastúpili bez 3 hráčov zo základnej rotácie. Opäť sme mali problém najmä v efektivite zakončovania našich útokov. Naopak, súper veľmi dobre kombinoval pod naším košom, využíval svoju výškovú prevahu a postupne si vytvoril viac ako 20-bodové vedenie. V poslednej štvrtine sme ukázali pár dobrých minút ako v útoku, tak aj v obrane a skorigovali nepriaznivý výsledok.“

22. 02. 2023
Starší mini žiaci U12 – turnaj Handlová

Druhé kolo nadstavbovej časti, kde je spolu 8 tímov, sa dnes konalo v Handlovej. Náš tím nastúpil proti Považskej Bystrici a MBA Prievidza. V zápase proti Považskej Bystrici držali tempo so súperom zverenci trénera Minárika do 3. štvrtiny. Počas celého zápasu „dirigoval“ hru hostí skvelý Torda. Tím Považskej Bystrice si pripísal proti nám zaslúžené víťazstvo. V druhom zápase čakal  tím ďalší papierový favorit. Tam držali chlapci vyrovnaný výsledok len v prvej štvrtine. Prievidza v zápase jednoznačne dominovala a zaslúžene zvíťazila. Viac k domácim zápasom nám povedal domáci tréner Maroš Minárik.

Povedali po turnaji
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Dohrávka turnaja nevyšla podľa našich predstáv. Vedeli sme, že Prievidza a Považská Bystrica sú veľmi silné tímy. Bohužiaľ, v prvom zápase sme neboli schopní zastaviť jedného súperovho hráča,  ktorý nás porazil jeden proti piatim. Do zápasu s Prievidzou sme vstúpili zodpovedne a prvá štvrtina nám vyšla veľmi dobre. V ďalšej časti hry sme prestriedali celý tím a nedokázali sme so súperom držať krok. Na rozdiel od turnaja v Komárne sme podali oveľa lepší výkon a chalani si zaslúžia pochvalu.“

Záznam turnaja:

Sobota 25. 02. 2023
Mladší muži U23

Mladší muži uzatvárajú výsledkový servis v zápase, v ktorom vycestovali do Dunajskej Stredy. Priebeh zápasu, ako aj jeho hodnotenie nám priblížil tréner družstva, Tibor Jány.

BK DSG Dunajská Streda – ŠBK Handlová
73:60
Strelci za ŠBK:

Ondrejka 19, Beláň 13, Porubčan 9, Radovič a Németh po 4 (Kňažko 6, Peprík 5, Vlk 0)
Povedali po zápase:
Tibor Jány, tréner ŠBK: „Až do 35. min. bol zápas medzi domácimi hráčmi z DS a juniormi ŠBK vyrovnaný. Obe družstvá sa striedali vo vedení a častokrát nevynútené chyby spôsobili, že sa družstvá nedokázali bodovo od seba odpútať. 32. minútu domáci hráči aplikovali zónovú obranu a ako už bolo spomenuté, darilo sa im nájsť kľúč ku skórovaniu. Do hry opäť nastúpil vekovo iba kadet Peprík, ktorý veľmi dobre zapadol do hry a bol aj autorom jednej z desiatich trojek, ktoré družstvo juniorov z ŠBK Handlová zaznamenalo. Žiaľ, priechodnosť striel do koša sa na záverečných 5. minút uzavrela a zo stavu 55:54 z pohľadu hostí bol záverečný rezultát 60:73. Na záver však treba podotknúť, že v 32. minúte dobíjať podkošový priestor súpera sa našim mladíkom darilo a len skúsenosť chlapov z DS nám zobrala radosť z víťazstva a z Dunajskej Stredy sme cestovali so zdvihnutými hlavami.“

Sledujte nás aj naďalej aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.