Žiaci sa predstavia na majstrovstvách Slovenska, v akcii aj Nová generácia

Náročný program žiakov je už minulosťou a už im neostáva veľa zápasov do majstrovstiev Slovenska. Poďme sa bližšie pozrieť na posledné zápasy, ktoré tím Jána Beráneka odohral  v Bratislave. V akcii sa na ďalšom turnaji o 1. až 3. miesto predstavila aj Nová generácia, ktorá odohrala turnaj v Prievidzi.

Žiaci U14
Piatok 12. 05. 2023

Prvý zápas odštartovala dohrávka s domácim tímom B.S.C. Bratislava, ktorý je taktiež jeden z ašpirantov na postup a dobrý výsledok by družstvu ŠBK Handlová výrazne pomohlo k druhej méte tejto sezóny. Už cez polčas sa nášmu tímu podarilo odskočiť domácemu družstvu a umnou hrou to dotiahli až do víťazného konca.

B.S.C Bratislava – ŠBK Handlová 58:71 (27:34)

Sobota 13. 05. 2023

V sobotu čakali  tím dvaja ďalší súperi, konkrétne ide o tímy ŠBK Galaxy Košice a BKM Iskra Svit. V oboch dueloch si náš tím poradil so súpermi a pomaly, ale isto dokráčali k možnej účasti na majstrovstvách Slovenska a v nedeľu ich čakal posledný zápas víkendu a piaty zápas týždňa.

BKM Iskra Svit – ŠBK Handlová 53:77
ŠBK Galaxy Košice – ŠBK Handlová 40:58

Nedeľa 14. 05. 2023

Aj v nedeľu sa v hlavnom meste Slovenska predstavila družina trénera Jána Beráneka proti domácemu tímu. A opäť sa podarilo nášmu tímu proti bratislavskému celku vybojovať víťazstvo. Týždeň zakončili výbornou bilanciou piatich zápasov a piatich víťazstiev. Túto výhru venujú všetci hráči, ale aj realizačný tím svojim matkám, nakoľko sa práve v nedeľu oslavoval Deň matiek. Maminy, ďakujeme!

B.S.C. Bratislava – ŠBK Handlová 54:74

Povedali po zápasoch
Ján Beránek, tréner ŠBK: „Turnaj v Bratislave hodnotím veľmi pozitívne. Chlapci majú naozaj už toho dosť. Čo sa týka počtu zápasov za posledné 2 mesiace, nemali v podstate voľný víkend. Samozrejme, keď tím vyhráva, únava ide bokom. Som veľmi rád, že v zápase proti Košiciam ukázali opäť kolektívny bojovný výkon. V nedeľňajšom zápase nám pomohol aj malý zázrak, keď B.S.C. Bratislava nastúpila v oslabenej zostave a túto príležitosť náš tím využil naplno.“

Prípravka – Nová generácia

Prípravka pod vedením Ivana Morvaya a Jakuba Oboňu sa predstavila na druhom turnaji o 1. až 3. miesto. V prvom zápase sa predstavili naši hráči a hráčky proti hráčom z Prievidze. Prvý polčas sme so súperom držali krok, ešte aj po zmene strán to vyzeralo, že bude možnosť nepríjemný stav zmeniť. Bohužiaľ, v poslednej časti sme urobili pár chýb a súperi z Prievidze dokázali využiť tieto chyby na vytvorenie si náskoku. Druhý zápas sa pre nedostatok hráčov na strane Žiliny skontumoval v náš prospech, ale aj napriek tomu sme si so súperom zahrali. Aj v tomto zápase rozhodli chyby v poslednej časti hry. Bohužiaľ, pre nás, sme ich opäť urobili viac my. Ďakujeme rodičom, ktorí sa vydali na cestu do Prievidze a prišli nás povzbudiť. Ďakujeme!!!

MBA Prievidza – ŠBK Handlová 27:11
ŠBK Handlová – MBK Victoria Žilina Limbová „A“ – kontumačné víťazstvo (neoficiálny výsledok 28:18)

!!!!!Už o dva týždne u nás!!!!!

Povedali po turnaji:
Ivan Morvay, tréner ŠBK: „Opäť sme odohrali zápasy so súpermi,  ktorých poznáme, ale tento raz sa nám nedarilo tak ako v Žiline. S domácim tímom sme boli menej dôrazný ako v minulom zápase a do tretej štvrtiny sa nám darilo držať so súperom skóre. Zároveň, keby sa nám podarilo premeniť štyri pokusy z podkošového priestoru, možno by zápas vyzeral inak. Bohužiaľ, v poslednej časti sa nám nepodarilo skóre znížiť a domáci tím zaslúžene po našich chybách vyhral. V druhom zápase sme sa postavili tímu, ktorý sme ešte nezdolali a snažili sme sa túto zlú bilanciu zlomiť. Tak, ako v prvom zápase, aj tu sme začali pomaly kopiť chyby, hlavne pri rozohrávke a súper po rýchlych protiútokoch navyšoval skóre. Hostia však nastúpili do zápasu s deviatimi hráčmi a my sme kontumačne vyhrali. Taktiež ďakujem rodičom, ktorí prišli do Prievidze  a povzbudili nás. Dúfam, že sa o dva týždne uvidíme na domácom turnaji.“
Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

 

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Spiritualphoto Handlová a tréneri ŠBK