Žiaci zdemolovali Trnavu, zápas odohrali aj mladšie žiačky a starší mini žiaci

Počas uplynulého víkendu odohrali naše tímy ďalšie zápasy. V akcii boli družstvá mladších žiačok, starších mini žiakov, ale aj družstvo žiakov. Poďme sa bližšie pozrieť na to, ako sa našim družstvám darilo.

 

Žiaci U14

Počas štátneho sviatku odohrali ďalší zápas naši žiaci, ktorí si v domácom prostredí zmerali sily s hráčmi Slávie Trnava. Už od rozskoku držali opraty zápasu pevne v rukách domáci hráči, ktorí nepoľavovali ani na sekundu a zápas dotiahli do víťazného konca. Počas zápasu sa vystriedali všetci hráči a všetci si dosýta zahrali. Aj počas voľného dňa si do telocvične našlo cestu kopec ľudí. Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli povzbudiť. Po zápase sme stihli vyspovedať trénera domáceho tímu, Jána Beráneka.

ŠBK Handlová – MBK AŠK Slávia Trnava
107:31 (28:5, 31:8, 25:6, 23:12)

Povedali po zápase
Ján Beránek, tréner ŠBK: „V prvom rade ďakujeme rodičom, lebo vďaka nim a ich podpore je možné s deťmi absolvovať tak extrémne náročný program. Tím U14 čaká naozaj  nabitý týždeň a pevne verím, že ho absolvujeme bez zranení. Termín finále M-SR sa blíži a aj preto chceme zabojovať s chlapcami o čo najlepšie postavenie v nadstavbovej časti. Pevne verím, že sa nám to podarí.“

Mladšie žiačky U13

Mladšie žiačky odohrali posledné domáce zápasy proti súperkám zo Slávie Banská Bystrica. Tieto družstvá sa zo základnej časti dobre poznajú. Úvod prvého zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí si vybudovali pohodlný náskok – ten kontrolovali počas celého zápasu. Potom však nastal obrat. V úvode druhého zápasu domáci vybehli na súpera s dobrou obranou a tá priniesla ovocie v podobe rýchlych a jednoduchých košov, až neskôr sa do polčasu hra viac-menej vyrovnala. Po výbornom prvom polčase nastala v domácej rade únava a veľa zbytočných chýb, ktoré súper jednoznačne trestal. To však nemení nič na tom, že  hráčky nechali na palubovke všetko. Viac k zápasu nám prezradil tréner družstva.

ŠBK Handlová – BK Slávia Banská Bystrica
50:77 (14:17, 12:20, 10:27, 14:18)
46:59 (14:7, 17:19, 13:20, 7:13)

Povedali po zápasoch
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Dievčatá predviedli veľmi dobré výkony. Zlepšujúcu formu ukázali v oboch zápasoch, kde sa v dobrom svetle predviedli aj hráčky, ktoré kvôli veľkej maródke nenastupujú tak často. V oboch zápasoch predviedli veľmi solídny výkon aj keď to na súpera nestačilo. Ten hral o niečo lepšie.“

Starší mini žiaci U12

V nedeľu vycestovali naši starší mini žiaci do metropoly východu, do Košíc. Tím Maroša Minárika sa stretol s dvoma Košickými družstvami. Prvý zápas odohrali naši hráči proti RIM Basketu Košice, v druhom zápase sa stretli s tímom ŠBK Galaxy Košice. Viac k zápasom nám prezradil tréner nášho družstva, Maroš Minárik.

RIM Basket Košice – ŠBK Handlová
68:33 (12:11, 23:22, 9:14, 24.6)

ŠBK Galaxy Košice – ŠBK Handlová
100:36 (29:11, 22:9, 23:11, 26:5)

Povedali po zápasoch
Maroš Minárik, tréner ŠBK: „Chalani v Košiciach v prvom zápase zaspali úvod, kde po dlhej ceste prišli na ihrisko v podstate až v druhom polčase a s výsledkom sme už nemohli nič spraviť. Proti Galaxy Košice sme boli jasne slabší tím a domáci si výbornou obranou a skvelým protiútokom už v prvej štvrtine vybudovali náskok, ktorý iba navyšovali. Chalani bojovali, ale sily im nestačili. Pozitívne hodnotím prístup chlapcov, nastúpilo všetkých 16 hráčov a predviedli bojovný výkon.“

Mladší muži U23

Mladší muži odohrali počas predĺženého víkendu tri priateľské zápasy. Ich cesta viedla až do Kežmarku, kde sa predstavili proti dvom družstvám v troch zápasoch. Najskôr si zmerali sily s domácim družstvom mužov, ktorí preverili náš tím pred blížiacimi sa majstrovstvami Slovenska viac ako dobre. Potom nasledovala krátka pauza a po nej si zmerali sily ešte s domácim tímom juniorov, s ktorými sa stretli aj na druhý deň doobeda. Suma sumárum si mladší muži odvážajú z Kežmarku dve víťazstvá a jednu prehru. O blížiacich sa majstrovstvách Slovenska mladších mužov vás budeme čoskoro informovať.

MŠK BK Kežmarok muži – ŠBK Handlová U23
75:48
MŠK BK Kežmarok juniori – ŠBK Handlová U23
20:89 (12:45)
MŠK BK Kežmarok – ŠBK Handlová U23
25:105

Sledujte nás aj naďalej, aby ste mali vždy tie najčerstvejšie informácie z prostredia nášho mládežníckeho klubu.
One for all, all for one.
ŠBK Handlová: Instagram / Facebook / YouTube

Autor: Ivan Morvay
Korekcia: Michaela Fontányová
Foto: Spiritualphoto Handlová